Zdjęcie: Materiały roltes.pl

Od pewnego czasu tradycyjne zasłony zostały zastąpione przez rolety. Są świetną alternatywą – nie dość, że perfekcyjnie osłaniają nas przed słońcem, to jeszcze dobrze się prezentują. Rolety są wygodnym i nowoczesnym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób. Duża gama kolorów, pozwala dobrać tkaninę pasującą do każdego wnętrza. Bogaty asortyment, różnorodność rozwiązań – pozwalają spełnić oczekiwania, nawet najbardziej wymagających osób. Sprawdzą się zarówno w domu, jak i w pomieszczeniach biurowych.

Dla każdego coś dobrego

Producenci wychodzą naprzeciw wciąż rosnącym oczekiwaniom konsumentów tworząc nowe rodzaje rolet. Możemy je podzielić według przeznaczenia, rodzaju wykorzystanego materiału czy też sposobu montażu. Określ swoje potrzeby i wymagania względem rolet, a później zabierz się za ‘przeglądanie’ dostępnych wzorów i kolorów. Wybór jest tak szeroki, że z pewnością znajdziesz odcień bądź grafikę pasującą do Twojego wnętrza.

Roletki materiałowe

Roletki / rolety materiałowe to najczęściej wybierany rodzaj osłon okiennych. Stworzone z najwyżej jakości materiałów, posiadają ładny, estetyczny wygląd i przede wszystkim funkcjonalność! Jak ich nie kochać? Osłonią nie tylko przed rażącym słońcem, ale też ‘zamkną oczy’ ciekawskim sąsiadom. Dostępne w niemalże wszystkich barwach, wielu kombinacjach wzorów i kolorów oraz o różnych stopniach przepuszczalności światła– rozpiętość katalogowa jest tak duża, że bez problemu znajdziesz rolety nadające się do pokoju niemowlaka, jak i nowoczesnego, surowego wnętrza.

Modny dodatek – roletki dzień-noc

Już jakiś czas temu rynek roletek zaczęły podbijać rolety dzień-noc. Dlaczego dzień i noc? Wszystko przez ich specyficzną, ale równie funkcjonalną i przemyślaną konstrukcję. Cała roleta składa się z prześwitujących i zaciemnianych pasów, które są pokryte tkaniną. Sami regulujemy poziom zaciemnienia pomieszczenia– możemy rolety całkowicie odsłonić, zasłonić lub tylko częściowo przesłonić okno. Wśród innych rolet wyróżniają się możliwością regulowania poziomu nasłonecznienia oraz wyglądem. Rolety dzień-noc świetnie sprawdzą się we wszystkich typach pomieszczeń. Oryginalny design sprawia, że aranżacja wnętrza staje się bardziej oryginalna i nowoczesna. Decydując się na tego typu rolety możemy całkowicie zrezygnować z dodatkowych osłon okiennych. Firanki, czy zasłony są tutaj całkowicie zbędne – rolety te, same w sobie są praktycznym oraz oryginalnym dodatkiem.

Rolety do okien dachowych

Okna znajdujące się na dachu wymagają odpowiednio dopasowanych rolet – muszą być tak zamontowane, aby nie odstawały od ramy. Często nazywane roletami w pełnej zabudowie lub roletami zwijanymi. Ich nazwa wzięła się od sposobu montażu – roleta umieszczona jest w kasecie i opuszczana w prowadnicach. Dzięki odpowiedniemu mechanizmowi, rolety te nie odstają od okna i samoczynnie się nie zwijają.

Wygodna alternatywa zasłon

Od kilku lat roletki podbijają rynek. Stały się świetną alternatywą dla firanek i zasłon. Pozwalają zaciemnić pomieszczenie – ukryć się przed słońcem i… wścibskimi sąsiadami! Oprócz aspektów funkcjonalnych stanowią również element dekoracyjny każdego pomieszczenia. Szeroki wybór, pozwala każdemu znaleźć dla siebie odpowiedni model i dopasować go do stylu mieszkania. Sprawdź ofertę na stronie producenta www.roltes.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama