Reklama

Rzeszów dołączył do światowej sieci Instagramers. Nasz region był białą plamą na mapie igersów w Polsce. Od teraz za pomocą zdjęć wykonanych urządzeniami mobilnymi można podbijać sieć i pokazywać to wszystko, czym żyje Rzeszów, jak się rozwija oraz jaki jest dla mieszkańców i gości.

Instagramersi, inaczej „Igersi”, to narodowe, regionalne lub lokalne społeczności fanów aplikacji Instagram. W ponad 80 krajach działa już około 300 takich nieformalnych grup. Członkowie społeczności stosują do oznaczenia swoich zdjęć określonego hashtaga, zazwyczaj #igers_nazwamiejsca. Twórcy i zarządzający społecznością (tzw. ManIger) promują najlepsze zdjęcia, organizują wystawy oraz różnego rodzaju imprezy, np.: PhotoWalk czy InstaMeet. Również w Polsce miłośnicy fotografii z filtrem tworzą grupy.

– Po co to robimy? Chcemy  promować nasze miasto i pokazywać wszystkie przemiany, które dzieją się na naszych oczach. Liczymy na współpracę z Urzędem Miasta Rzeszowa i instytucjami kulturalnymi. Serwis Blękitna.tv jest partnerem Instagramers w Rzeszowie. Będziemy publikowali na łamach naszej strony najlepsze zdjęcia – zapowiada Marcin Mituś, koordynator projektu.

W Polsce dotychczas istniało 21 lokalnych grup Instagramers. Rzeszów jest więc 22. na mapie Polski w tej społeczności.

Jak dołączyć do Instagramers?

1. Rób zdjęcia Rzeszowa: wydarzenia, ludzi, architekturę etc.

2. Oznaczaj zdjęcia specjalnym haszem (#) „igersrzeszow”

3. Lub wyślij swoje zdjęcie/zdjęcia na adres mailowy: igers.rzeszow@gmail.com

– My zamieścimy fotografie z podpisem i odpowiednim oznakowaniem „hasz” na naszym instagramowym profilu pod adresem www.instagram.com/igersrzeszow. W przyszłości planujemy organizować różnego rodzaju imprezy integracyjne m.in. przytaczane już spacery fotograficzne i meetingi szkoleniowe – dodaje Marcin Mituś.

Adres strony: www.instagram.com/igersrzeszow

FB: Facebook.com/igersRze

twitter: www.twitter.com/IgersRzeszow

hasz na insta: #igersrzeszow

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.