Zdjęcie: Materiały prasowe

Do Rzeszowa po raz drugi w niedzielę (8 września) odbędzie się charytatywna sztafeta Business Run. Tegoroczną bohaterką biegu jest 17-letnia Iwona, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa.

Sztafeta  to część ogólnopolskiej inicjatywy Poland Business Run, w której co roku bierze udział około 30 tys. zawodników w całym kraju. Na popularność imprezy ma wpływ m.in. krótki, przystępny dystans – 3,5 km jedno okrążenie. 

Rzeszowska odsłona tego wydarzenia w tym roku jest dedykowana 17-letniej Iwonie, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa. Nastolatka, aby mogła funkcjonować normalnie potrzebuje codziennej rehabilitacji, co jest niezwykle kosztowne. 

– Wierzymy, że tak jak w ubiegłym roku biegacze z Podkarpacia pokażą, na co ich stać – mówi Klaudia Kaniewska, koordynatorka Działu Wsparcia Fundacji Poland Business Run.

– Jeśli ktoś nie może wystartować, wciąż ma możliwość pomocy Iwonie, wpłacając dowolną kwotę w ramach akcji „Pomagam Bardziej” – dodaje. 

W Rzeszowie organizatorzy przygotowali miejsca dla 500 uczestników, czyli 100 drużyn. Zawodnicy 8 września wyruszą z rzeszowskiego Rynku o godzinie 10:30. – Wciąż jeszcze można zabrać 5-osobową drużynę, dołączyć do inicjatywy i tym samym wesprzeć rehabilitację 17-letniej Iwony – mówią organizatorzy imprezy. 

Trasa biegu prowadzić będzie ulicami Słowackiego, Dymnickiego, 3 Maja i al. Lubomirskich, dalej ul. Szopena, przez Olszynki, a następnie bulwarem wzdłuż Wisłoka i dookoła Cmentarza Starego al. Piłsudskiego, ul. Targową i Naruszewicza. Powrót na Rynek nastąpi ul. Kreczmera, Targową i Mickiewicza.

W ubiegłym roku w rzeszowskim biegu wzięło udział 175 osób. W tym już zapisało się 290 zawodników (58 drużyn). Są to głównie przedstawiciele podkarpackich firm. 

Oprócz biegów w największych miastach Polski – Krakowie, Katowicach, Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Lublinie i Rzeszowie, w tym roku po raz trzeci wystartuje także Kosovo Business Run 2019. Na terenie bazy wojskowej pobiegną żołnierze, chcący wesprzeć swoich kolegów rannych w czasie wykonywania misji. 

Od początku istnienia projektu Poland Business Run udało się pomóc 450 osobom, które potrzebowały kosztownych protez, sprzętu medycznego, kompleksowej rehabilitacji czy wsparcia psychologicznego. 

Inicjatywę co roku wspierają sportowcy i celebryci, m.in. Euzebiusz Smolarek, Dawid Woliński, Robert Kupisz, Natalia Gacka, Maurycy Popiel, Mateusz Janicki, Marcin Zacharzewski, Hiroaki Murakami, Kabaret Smile, Rafał Sonik, Adrianna Palka, a także pochodzący z Rzeszowa zespół Pectus i Mateusz Mika, wieloletni zawodnik Asseco Resovia.

(oprac. jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama