Popołudniowa burza w Jasionce nie tylko na prawie dwie godziny wstrzymała II Podkarpackie Pokazy Lotnicze, ale również sprawiła, że organizatorzy musieli odwołać koncerty muzycznych gwiazd imprezy: Krzysztofa Zalewskiego i Kayah.

[Not a valid template]

 

– Niestety, burza i potężna ulewa, choć były krótkie, to jednak sprawiły, że sprzęt muzyczny został zamoczony i musieliśmy odwołać koncerty. To nam pokrzyżowały plany, ale mimo tego, jesteśmy zadowoleni z frekwencji. Było bardzo dużo osób – mówi Magdalena Kamler, rzecznik Politechniki Rzeszowskiej, która była współorganizatorem II Podkarpackich Pokazów Lotniczych w Jasionce.

Pokazy odbyły się na terenie Aeroklubu Rzeszowskiego. Impreza była częścią obchodów 65-letnia PRz, 70-lecia ARz i 40-lecia Ośrodka Kształcenia Lotniczego PRz. Pokazy były podzielone na trzy bloki. Swoje umiejętności zaprezentowali paralotniarze z Flying Dragons Team, były akrobacje lotnicze w wykonaniu Wojciecha Krupy oraz Artura Kielaka, a także lot w wykonaniu Cellfast Flying Team.

Był równeż przelot samolotów z Politechniki Rzeszowskiej i Aeroklubu Rzeszowskiego.

Nie zabrakło także skoków spadochronowych. Drugi blok pokazów opóźnił się z powodu potężnej ulewy, która przeszła przez Jasionkę. Organizatorzy musieli na prawie dwie godziny wstrzymać imprezę. Gdy wyszło słońcu udało się przeprowadzić kolejne pokazy, a w drugim bloku gwiazdą była Grupa Żelazny, jedyna w Polsce cywilna grupa akrobacyjna.

Podczas Pokazów Można było także zobaczyć skoki spadochronowe z szybowca, pilotaż na samolocie Tecnam, pokaz samolotów historycznego Jungman, M20 Mewa oraz wiatrakowca Xennon. Były również pokazy samolotu pożarowego M-18 Dromader, pilotaż śmigłowca Black Hawk, samolotu Bryza, akrobacje szybowcowe Michała Ombacha, rzeszowianina Łukasza Czepieli, a także akrobacje Zespołu Akrobacyjnego „Orlik”.

Częścią imprezy były pokazy dronów w locie w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce . W CWK był także szybowiec szkolno-treningowy SZD-54 PERKOZ, oraz replika latającego szybowca z okresu międzywojennego IS-A SALAMANDRA, a także motolotnia ze skrzydłem wzorowanym na rozwiązaniu Witolda Kasprzaka KASPERWING-1-JG.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama