Zdjęcie: Materiały organizatorów

W niedzielę (8 września) w 9 polskich miastach wystartuje Poland Business Run – największa w kraju charytatywna sztafeta biznesowa. W w całej Polsce pobiegnie ponad 29 tysięcy osób, z czego 470 w Rzeszowie. 

Sztafety Poland Business Run wystartują jednocześnie w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Lublinie oraz Rzeszowie. Główne hasło biegu brzmi „Pobiegniesz – Pomożesz”. Dotąd dzięki mobilizacji biegaczy z polskich firm i korporacji, udało się zmienić życie 450 osób, które potrzebowały kosztownych protez, sprzętu medycznego i specjalistycznej rehabilitacji.

W tym roku drużyny z Podkarpacia wystartują dla Iwony, która potrzebuje intensywnej rehabilitacji. 17-latka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i codzienne ćwiczenia są jej jedyną szansą, by móc poruszać się bez wózka. Dzięki biegaczom z Rzeszowa i okolic otrzyma wsparcie rehabilitacyjne i turnus w Centrum Rehabilitacji „Znowu w Biegu”. 

– W tym roku zapisy przeszły nasze oczekiwania. Na liście startowej w Rzeszowie jest 470 uczestników [94 drużyny po 5 zawodników], czyli prawie 300 więcej niż rok temu – mówi Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

Całe wydarzenie na rzeszowskim Rynku rozpocznie się już o godz. 9:30. O 10:00 przed sceną odbędzie się odprawa kapitanów, a o 10:10 pierwsza rozgrzewka dla biegaczy z pierwszej zmiany. Poprowadzi ją trener „Fitness Tour” Dawid Krakowiak. Bieg wystartuje dokładnie o 10:30, jednocześnie w Rzeszowie i pozostałych miastach. 

Trasa biegu prowadzić będzie ulicami Słowackiego, Dymnickiego, 3 Maja i al. Lubomirskich, dalej ul. Szopena, przez Olszynki, a następnie bulwarami wzdłuż Wisłoka i dookoła Cmentarza Starego al. Piłsudskiego, ul. Targową i Naruszewicza. Powrót na Rynek nastąpi ul. Kreczmera, Targową i Mickiewicza.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!
Zdjęcie: Materiały organizatorów

Pobiegną nie tylko zespoły z dużych międzynarodowych korporacji, ale także pracownicy lokalnych przedsiębiorstw, magistratów, sportowcy, aktorzy i ludzie kultury. Wśród ambasadorów biegu są w tym roku Euzebiusz Smolarek, Mateusz Mika, Dawid Woliński, Robert Kupisz, Maurycy Popiel, Mateusz Janicki, Rafał Sonik, Adrianna Palka, Adam Czerwiński, Marcin Zacharzewski, Hiroaki Murakami, Kabaret Smile, drużyna Śląsk Wrocław i rzeszowski zespół Pectus.

Biegowi, jak co roku, towarzyszy charytatywna akcja „Pomagam Bardziej” – każdy może wpłacić dowolną kwotę na rzecz Iwony i innych podopiecznych Fundacji Poland Business Run za pośrednictwem drużyn zapisanych na bieg.

Zespół, który zbierze na swoje konto największą kwotę, otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera projektu Roberta Kupisza. Kwoty zostaną podliczone w dniu biegu, czyli 8 września o godz 12:00. Zwycięskie drużyny odbiorą koszulki ze sceny. W tej chwili na prowadzeniu są drużyny Alior Banku, Rescold oraz firmy Sii.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama