Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Ponad 70 firm z Polski, Ukrainy i krajów naszego kontynentu weźmie udział w drugiej edycji Targów Wschodnich, które w dniach 13-14 marca odbędą się w G2A Arena CWK w Jasionce koło Rzeszowa.  

Idea Targów Wschodnich nawiązuje do organizowanych w latach 1921–1939 wystaw polskiego i zagranicznego przemysłu. Przedwojenne targi promowały ekspansję gospodarczą i odgrywały doniosłą rolę w międzynarodowym ruchu handlowym. W tym roku w podrzeszowskiej Jasionce zaprezentuje się kilkadziesiąt europejskich firm.

Targi Wschodnie są najważniejszym wydarzeniem towarzyszącym XI Forum Europa – Ukraina. Weźmie w nich udział ponad 70 firm z Polski, Ukrainy oraz krajów naszego kontynentu. Reprezentować oni będą takie branże informatyka i nowe technologie; finanse; ubezpieczenia; budownictwo; motoryzacja i lotnictwo; FMCG; HR, a także turystyka i sport.

Swoje stoiska będą również miały polskie i ukraińskie regiony oraz instytucje. Targi będą okazją nie tylko do prezentacji oferty firm i regionów, ale także do nawiązania współpracy między nimi.

– Targi Wschodnie będą nie tylko możliwością przedstawienia flagowych produktów i regionalnych atrakcji, ale także niepowtarzalną okazją do wymiany doświadczeń – uważa Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Tegoroczne Targi Wschodnie będą miały charakter otwarty, a wstęp do części wystawienniczej dla odwiedzających gości będzie bezpłatny. Podobnie, jak pierwsza edycja, także i tegoroczna odbędzie się w G2A Arena Centrum Wystawienniczo Kongresowym w podrzeszowskiej Jasionce.

Podczas pierwszej edycji w Targach Wschodnich uczestniczyło 67 wystawców z pięciu krajów Europy: Polski, Ukrainy, Mołdawii, Rumunii i Węgier. Organizatorem Forum Europa – Ukraina jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, a współorganizatorem – województwo podkarpackie.

Więcej informacji na temat II Targów Wschodnich oraz XI Forum Europa – Ukraina można znaleźć na stronie internetowej www.forum-ekonomiczne.pl.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama