III Nocne Spotkania z Nauką na Politechnice Rzeszowskiej [ZDJĘCIA]

Ogromne zainteresowanie trzecią edycją Nocnego Spotkania z Nauką na Politechnice Rzeszowskiej. W piątek uczelnia otworzyła dla wszystkich zwiedzających swoje laboratoria.

 

Przez sześć godzin odbywały się warsztaty z kryminalistyki, skręcanie balonów, pokazy chemiczne i fizyczne, pokazy modeli samolotów i dronów. Najmłodsi własnoręcznie testowali odciski palców, proszki daktyloskopijne, lampę UV….

Na warsztatach z chemii prezentowano doświadczenia, które można zrobić samodzielnie w domu wykorzystując zasoby kuchni. Dzieci brały też udział w warsztatach udzielenia pierwszej pomocy.

Na pokazach chemicznych w wykonaniu Koła Naukowego Studentów Chemii „ESPRIT” można było zobaczyć, jak zmieniają się kolory roztworów, parują cylindry, wziąć udział w doświadczeniach z suchym lodem oraz balonami i ciekłym azotem.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Z kolei podczas pokazów fizycznych studenci Koła Naukowego Odnawialne Źródła Energii “ERG” prezentowali doświadczeń ukazujące ciekawe zjawiska z takich dziedzin jak mechanika, akustyka, optyka, termodynamika oraz elektromagnetyzm. Nie zabrakło doświadczeń z ciekłym azotem, nadprzewodnictwem, lewitacją, cewką Tesli, skraplania CO2, skraplania tlenu, efektu Leidenfrosta, rury Rikkiego.

Podczas III Nocnego Spotkania z Nauką można było również usiąść za kierownicą bolida wyścigowego, który zaprojektowali studenci koła „Formuła Student”. „Nocne…” odbyło się w ramach dwudniowych Dni Otwartych Politechniki Rzeszowskiej. Wydarzeniu patronował Rzeszów News.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama