Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia na tablice przy przystankach autobusowych mają wrócić ikonki biletomatów. 

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie jeszcze w październiku wyłączył ikonki biletomatów na tablicach elektronicznych. Zrobiono to celowo, bo ikonki wprowadzały wówczas w błąd. ZTM miał problem z łącznością na linii autobus – tablica przy przystanku.

Ikonka na tablicy pojawiała się, choć nie powinna, bo autobus nie był wyposażony w biletomat. Problem był szczególnie wtedy, gdy okazywało się, że biletomat ma awarię, a pasażer dostał informację, że może bilet kupić w autobusie.

Po trzech miesiącach, zgodnie z obietnicą, ikonki powrócą. – Czekamy jeszcze na aktualizację oprogramowania we wszystkich autobusach – wyjaśnia Tomasz Wesołowski, wicedyrektor ZTM. Ikonki na tablice mają wrócić jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. 

ZTM planuje na tablicach na przestrzeni najbliższego roku jeszcze jedne oznaczenia. – Rozważamy, by obok ikonki biletomatu pojawiała się ikonka pokazująca napełnienie autobusu w danej chwili. Swoim wyglądem przypominałaby tę ikonkę, która w naszych telefonach wskazuje stan zasięgu – wyjaśnia Tomasz Wesołowski. 

Wprowadzenie takiego rozwiązania będzie miało sens, gdy przynajmniej 90 proc. autobusów będzie wyposażonych w tzw. bramki liczące. Obecnie są one w 130 autobusach na 220. Te proporcje zmienią się, gdy do Rzeszowa przyjedzie 60 nowych Autosanów. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: