Mieszkańcy Podkarpacia muszą przygotować się na kolejne dni z intensywnymi opadami śniegu i siarczystym mrozem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) planuje przedłużyć obowiązujące ostrzeżenia dla naszego regionu.
Jak poinformowała rzeczniczka IMGW Agnieszka Prasek, w najbliższych dniach czeka nas kontynuacja zimowej aury. Instytut przewiduje przedłużenie ostrzeżeń pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla województwa podkarpackiego oraz lubelskiego.
Śnieg to nie wszystko. Nadciągają silne mrozy
Oprócz kolejnych centymetrów białego puchu, problemem będą również bardzo niskie temperatury. Synoptycy prognozują, że w tym tygodniu nocami słupki rtęci mogą spaść lokalnie, szczególnie przy gruncie, nawet do minus 20 stopni Celsjusza.
– To jest oczywiście długoterminowa prognoza, która może jeszcze się zmienić. Teraz także prognozujemy opady śniegu. Będą też one występować z początkiem przyszłego tygodnia – powiedziała Agnieszka Prasek, rzeczniczka IMGW.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia
Warto pamiętać, że ostrzeżenie pierwszego stopnia, które dotyczy naszego regionu, oznacza występowanie zjawisk meteorologicznych mogących powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Służby apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, a do wszystkich mieszkańców o odpowiednie przygotowanie się do panujących warunków.
IMGW monitoruje sytuację na bieżąco. Prognozy na dni 7-9 stycznia zakładają również możliwość wydania nowych ostrzeżeń przed silnym mrozem dla innych części kraju, m.in. dla Podlasia czy Łódzkiego. Podkarpacie jednak pozostaje w strefie intensywnych opadów, co w połączeniu z niską temperaturą może tworzyć wyjątkowo trudne warunki. (mob/PAP)

Czytaj więcej:
32-letna Justyna K. zmarła w szpitalu. Śledztwo zostało zawieszone, rodzina czeka na wyjaśnienia

![Ogień, dym i dramatyczna ewakuacja. 51-latek chciał wrócić do płonącego mieszkania [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/pozar-tarnobrzeg2-218x150.jpg)


![Uderzył Mercedesem w drzewo i uciekł. 22-latek zatrzymany przez policję [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/wypadek-jasienica-rosielna1-218x150.jpg)
![Piekło w zakładzie przetwórstwa drewna. Całonocna bitwa strażaków z żywiołem [ZDJĘCIA] dankros pożar zaklików](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/niedziela-zaklikow-05-218x150.jpeg)
![Potężny pożar zakładu drzewnego znanej firmy Dankros. Kłęby dymu widać z wielu kilometrów [WIDEO] zaklików dankros pożar](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/dankros-w-trakcie-pozaru-01-218x150.png)

![Koszmarny wypadek na DK19. Zderzenie osobówki z ciężarówką, dwie osoby ranne [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/tylawa-zderzenie-ciezarowka-osobowka-02-218x150.jpg)











![Samochody w Rzeszowie pod lupą policji. Kierowcy stracili dokumenty za nadmierną emisję spalin [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/kontrole-spalin-rzeszow3-218x150.jpg)










![Setki milionów na szkoły podstawowe w Rzeszowie. Tak zmieniły się miejskie placówki [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/szkoly-podstawowe-rzeszow-7-218x150.jpg)
![Studenci z Rzeszowa podbili Wielką Brytanię. Zdeklasowali konkurencję i sięgnęli po złoto [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/euroavia-rzeszow0-218x150.jpg)
![Ruiny Zamku Sobień znów zachwycają. Historyczna perła Bieszczadów otwarta po renowacji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zamek-sobien-otwarcie-218x150.jpg)

![Dwa kolejne kąpieliska otwarte na Podkarpaciu. Jedno z nich to absolutna nowość [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/kapielisko-gniewczyna-lancucka0-218x150.jpg)
![Muzeum Podkarpackie po remoncie za 21 mln zł. To prawdziwa turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/muzeum-podkarpackie-krosno-25-218x150.jpg)




![Pożar pociągu i ewakuacja 250 pasażerów. Ruch Kraków – Rzeszów był całkowicie wstrzymany [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/pozar-pociag-debica-psp1-218x150.jpg)

![Ogień, dym i dramatyczna ewakuacja. 51-latek chciał wrócić do płonącego mieszkania [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/pozar-tarnobrzeg2-100x70.jpg)

