Zdjęcie: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
Reklama

Podkarpacie jest jednym z pięciu województw, dla których Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami. Ostrzega też przed gwałtownym wzrostem stanów wód w południowej części kraju.

Jak podał IMGW, w województwach podkarpackim i małopolskim, we wschodnich częściach śląskiego i świętokrzyskiego, a także w południowej części lubelskiego ostrzeżenie 2 stopnia przed burzami obowiązuje od godz. 10:00 w poniedziałek do godz. 2:00 we wtorek.

Na Podkarpaciu ostrzeżenie będzie obowiązywało we wszystkich powiatach. „Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 55 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Lokalnie możliwy grad” – podali meteorolodzy. 

IMGW wydał też ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego stopnia ws. gwałtownych wzrostów stanów wód. Obowiązują od Opola przez Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Katowice, Bielsko-Białą, Kraków, Tarnów i Kielce po Krosno, Przemyśl, Sanok oraz Lesko.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia.

RzN, PAP

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama