Fot. Facebook.com / Grupa Sic

Scenariusz, którego nie ma, aktorzy, którzy nie znają tekstu, publiczność, która nie wie, co się wydarzy – to wbrew pozorom gwarancja dobrej zabawy podczas Impro Imprezy, która 27 lutego odbędzie się w Rzeszowie w IQ Club.

Grupy improwizacyjne to najdynamiczniej rozwijająca się – obok stand-up’u -odmiana scenicznego rozmieszania widzów. W ostatnim czasie wybiły się na niepodległość i z powodzeniem konkurują z kabaretami. Aktorzy wciągają widzów w pomysłowe gry, otrzymując od publiczności sugestie, tematy, hasła, z którymi muszą się zmierzyć na gorąco wymyślając scenki z sytuacjami i postaciami wybranymi przez widownię.

27 lutego w IQ Club, po raz drugi odbędzie się Impro Impra, na której wystąpią dwie grupy improwizacyjne. Z Krakowa przyjedzie grupa Sic! powstała w 2014 roku, która korzysta z szerokiego wachlarza technik improwizacji. Ich scenki są przepełnione uczuciami i naprawdę bawią.

Rzeszów będzie reprezentowany przez grupę Anyway, która na występach opiera się głównie na krótkich i szybkich formach. Grupa, pojawiając się przez ostatnie dwa lata w wielu miejskich klubach, zdążyła już zaskarbić sobie sympatię widowni. To aktywni członkowie Klubu Improwizja propagującego impro w regionie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Impro Impra to impreza dla tych, którzy chcą zobaczyć fascynujące historie, tworzone bez żadnego przygotowania, tu i teraz a do tego bardzo zabawne. O tym, na czym polega fenomen popularności impro, można będzie przekonać się w środę 27 lutego o godz. 20:00 w IQ Club (WSIiZ, ulica Sucharskiego 2). Wstęp wolny.

Zdjęcie: Facebook.com / Grupa ANYWAY

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama