Inauguracja nowego roku akademickiego we WSIiZ. Wręczono dyplomy doktorskie [FOTO]

Nowy rok akademicki w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie został oficjalnie rozpoczęty w środę 4 października.  Podczas inauguracji w  Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej po raz pierwszy w historii uczelni wręczono dyplomy doktorskie.

 

Była to już 22. inauguracja w historii uczelni. Nowy rok akademicki rozpoczęło ponad 6000 studentów wraz ze słuchaczami podyplomowymi. Aż  1750 studentów stanowią obcokrajowcy z ponad 30 krajów świata.

– W ramach oferty polsko i anglojęzycznej, studenci kształcić się będą na 16 kierunkach studiów. Uczelnia prowadzi także kształcenie na seminarium doktoranckim z nauk społecznych w dyscyplinie nauki o mediach – mówił podczas ceremonii dr Wergiliusz Gołąbek, rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Zainteresowanie studiami we WSIiZ rośnie. W tym roku liczba chętnych do rozpoczęcia edukacji na tej uczelni  zwiększyła o ponad 20 proc. Wzrosło zwłaszcza zainteresowanie studiami anglojęzycznymi. W tym roku akademickim liczba studiujących cudzoziemców zwiększyła się aż o ponad 50 proc. W porównaniu do wcześniejszych lat nieco mniej jest studentów z Ukrainy, ale przybywa studentów z krajów azjatyckich.

Na tegorocznej inauguracji po raz pierwszy w historii uczelni odbyła się uroczystość promocji doktorskich. Pierwszymi doktorami, którzy uzyskali ten tytuł na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych WSIiZ w dyscyplinie nauki o mediach, byli Zofia Sawicka oraz Marian Miszczuk.

– Jest to ważny i podniosły moment w historii naszej uczelni – mówił rektor Gołąbek. Podczas ceremonii doktorzy  otrzymali dyplomy i założyli birety. Rektor odczytał słowa przysięgi w języku łacińskim.

Tradycyjnie odbyła się immatrykulacja studentów, a także doktorantów, którzy złożyli ślubowanie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po „Gaudeamus Igitur” w wykonaniu uczelnianego chóru „Vox Coelestis”, rektor WSIiZ oficjalnie rozpoczął rok akademicki 2017/2018.

Studentom, którzy w poprzednim roku akademickim wyróżniali się swoją wyjątkową aktywnością i osiągnięciami, wręczono specjalne nagrody, które zostały przyznane w ramach Plebiscytu Student Roku 2017.

Laureatem w kategorii Innowator został Dominik Ciurko, zaś w kategorii Naukowiec Karolina Palimąka, a specjalne wyróżnienie otrzymali Uliana Hoian oraz Jakub Tobiasz.

Student Damian Moskwa otrzymał nagrodę w kategorii Społecznik, Diana Dubenska w kategorii Artysta, oraz Kinga Bednarz w kategorii Lider, a Paweł Ciupak w kategorii WSIiZTAK-owiec WSIiZ na TAK.

Na zakończenie odbył się wykład  wykład inauguracyjny pt. „Pułapka średniego rozwoju”, który wygłosił prof. Tomasz Mickiewicz, wykładowca WSIiZ. W inauguracji nowego roku akademickiego rzeszowskiej uczelni wzięło udział ponad 300 osób. Obecni byli m.in. przedstawiciele innych polskich uczelni, samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele duchowieństwa.

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama