Prawo i Sprawiedliwość rozpoczyna w Rzeszowie cykl konferencji i warsztatów w ramach Podkarpackiej Akademia Samorządowej im. Grażyny Gęsickiej. Ma promować kandydatów partii w wyborach samorządowych.

– Najważniejszym zadaniem akademii jest odpowiednie, merytoryczne przygotowanie kandydatów PiS do jesiennych wyborów samorządowych. Równolegle podczas naszych spotkań będziemy prowadzić debatę programową, której efektem będzie przedstawienie propozycji PiS dla Podkarpacia – mówił podczas konferencji prasowej w Rzeszowie twórca akademii, Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki i szef PiS w okręgu rzeszowskim.

Udział w akademii ma z jednej strony pomóc osobom, które po raz pierwszy wezmą udział w wyborach, a z drugiej strony podnieść kompetencje tych, którzy w samorządzie już funkcjonują.

Marcin Fijołek, przewodniczący Forum Młodych PiS, mówi, że podczas prac akademii zostaną poruszone zagadnienia z zakresu prowadzenia skutecznej kampanii wyborczej, budowania wizerunku, organizacji jednostek samorządu terytorialnego oraz zasad jego funkcjonowania i finansowania.

– Konferencje w ramach akademii będą prowadzić zarówno doświadczeni samorządowcy i parlamentarzyści PiS, jak również wykładowcy i specjaliści zajmujący się marketingiem politycznym – dodaje sekretarz PiS w okręgu rzeszowskim Mateusz Kutrzeba.

Władysław Ortyl zaznacza, że Podkarpacka Akademia Samorządowa w różnej formule funkcjonuje od czterech lat.

– Prawo i Sprawiedliwość, co roku organizuje różnego rodzaju konferencję, debaty i fora na których prowadzona jest debata o najważniejszych problemach regionu i jego mieszkańców. Jestem przekonany, że program PiS dla Podkarpacia, wypracowany przez akademię samorządową i wieloletnie doświadczenia będzie realną propozycją dzięki której uda się uwolnić wielki potencjał rozwojowy województwa – mówił Ortyl.

Dodał również, że Podkarpacka Akademia Samorządowa jest ważnym elementem przygotowań do kampanii samorządowej, których kolejnym etapem będzie zgłoszenie do 21 lipca propozycji kandydatów do poszczególnych szczebli jednostek samorządu terytorialnego w tym kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów.

PiS powołał Podkarpacką Akademię Samorządową w 2010 roku po katastrofie smoleńskiej, w której zginęła m.in. Grażyna Gęsicka, była minister rozwoju regionalnego.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama