Zdjęcie: Materiały WSPiA
Reklama

Uroczystą inaugurację roku akademickiego 2020/2021 w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, którą zaplanowano na sobotę (17 października), będzie można śledzić tylko przez internet. 

Przemysław Pawlak rzecznik WSPiA, w czwartek poinformował, że z powodu pogarszającej się sytuacji pandemicznej w Rzeszowie (stolicę Podkarpacia od soboty zakwalifikowano do strefy czerwonej) uczelnia jest zmuszona zmienić formułę uroczystej inauguracji roku akademickiego 2020/2021 z „hybrydowej” (stacjonarnej i on-line) na transmitowaną wyłącznie on-line, w sobotę o godz. 11:00 na kanale WSPiA na YouTube

WSPiA w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia. – Niestety, z powodu pandemii COVID-19 musieliśmy opóźnić wszystkie zaplanowane uroczystości związane z naszą „srebrną” rocznicą. Chcemy jednak, aby jubileusz obchodzony był w szczególnie doniosłej atmosferze obejmującej także uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego – podkreśla Przemysław Pawlak.  

Tegoroczną inaugurację roku akademickiego rozpocznie wystąpienie rektora WSPiA prof. dr. hab. Jerzego Posłusznego. Po tym nastąpi immatrykulacja studentów I roku rozpoczynających naukę na studia I i II stopnia na kierunkach: „administracja”, „bezpieczeństwo wewnętrzne” i „zarządzanie” oraz jednolitych studiach magisterskich na kierunku „prawo”. 

Podczas tegorocznej inauguracji odbędą się także promocje doktorskie osób, które w ubiegłym roku akademickim uzyskały w WSPiA stopień doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne. 

Uroczystość zakończy „Dwugłos inauguracyjny”. Będzie to dyskusja wykładowców WSPiA prof. dr hab. Zbigniewa Czarnika (sędziego NSA) oraz prof. dr hab. Roberta Sawuły (sędziego NSA) na temat „Wolność zgromadzeń – aspekt administracyjnoprawny”. 

WSPiA to pierwsza i najstarsza niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu. Utworzona została w 1995 r. Przez ten czas mury uczelni opuściło ponad 50 tys. absolwentów. WSPiA jest jedyną uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne.

Studenci do wyboru mają cztery kierunki studiów: prawo (5-letnie studia magisterskie), bezpieczeństwo wewnętrzne (studia I i II stopnia), administrację (studia I i II stopnia) oraz zarządzanie (studia I stopnia). 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama