CyfrowaFoto to pierwsza firma, która rozpoczęła działalność w rozbudowanym Inkubatorze Technologicznym w Jasionce. Do pracy przyjmie 25 osób.

W budynku C, wchodzącego w skład Inkubatora Technologicznego, za 4 mln zł powstały dwa nowe boksy o powierzchni ok. 800 i 600 m kw. Ten większy zajęła firma CyfrowaFoto. To największa cyfrowa drukarnia we wschodniej Europie oraz lider rynku polskiego, który stawia na innowacyjne rozwiązania i nietypowe wdrożenia.

W boksie firma uruchamia drukarnię cyfrową do niskonakładowej produkcji fotoalbumów, fotoksiążek, fotokalendarzy, odbitek, fotoobrazów i wizytówek. Firma zatrudni tu 25 osób.

– Dziennie drukujemy po jednej sztuce dla tysięcy klientów, co wymaga dużej automatyzacji oraz autorskiego systemu zarządzania produkcją. Dzięki innowacyjnym, autorskim rozwiązaniom dajemy produkt wysokiej jakości za niską cenę – mówi Piotr Leszczyński, prezes CyfrowaFoto.

Zatrudnią docelowo 100 osób

Firma w boksie Inkubatora Technologicznego będzie działała przez rok. Potem przeniesie się do własnej siedziby, która jest budowana w strefie S1-3 Podkarpackiego Parku Technologicznego „Aeropolis” w sąsiedztwie lotniska w Jasionce.

Budynek o powierzchni 6 tys. m kw. zostanie oddany do użytku w marcu 2016 r. – Zatrudnimy w nim docelowo 100 osób. Będzie to najnowocześniejsza tego typu fabryka w Europie – zapewnia Piotr Leszczyński.

– Pomagamy firmie wdrażającej innowacyjne rozwiązania, która po okresie inkubacji i korzystania z ulg przenosi działalność do własnej siedziby na zarządzanej przez nas strefy ekonomicznej – zaznacza Janusz Fudała, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

O oddaniu do użytku trzeciego, najnowszego budynku C, wchodzącego w składa Inkubatora Technologicznego, poinformowały w środę (1 kwietnia) władze RARR.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Poza tym parking wokół kompleksu Inkubatora zostanie zadaszony panelami fotowoltaicznymi, co pozwoli nam znacznie obniżyć koszty energii elektrycznej – mówi Barbara Kostyra, wiceprezes RARR.

Agencja na rozbudowę „Aeropolisu”, którego częścią jest Inkubator Technologiczny, otrzymała dodatkowe 13 mln zł. Dzięki temu wartość drugiego etapu rozbudowy „Aeropolisu” wzrosła do 97 mln zł i może się zakończyć do końca 2015 r., a nie jak pierwotnie zakładano do końca marca.

Ruszyła budowa 4 budynku

Rozpoczęła się już budowa 4 budynku Inkubatora Technologicznego, którego hala będzie miała powierzchnię ok. 5 tys. m kw. W nowym budynku będą cztery boksy do działalności laboratoryjnej. Znajdzie się w nim 20 pokoi biurowych, których powierzchnia wyniesie 2,2 tys. m kw.

Na potrzeby nowego budynku zostaną kupione urządzenia laboratoryjne dla firm, które zaczną działalność w Inkubatorze. Koszt inwestycji wyniesie ponad 27 mln zł.

Inkubator Technologiczny oficjalnie rozpoczął działalność w listopadzie 2012 r. Działa w nim obecnie 21 firm. Z oferty Inkubatora mogą skorzystać przede wszystkim firmy przemysłu lotniczego, elektromaszynowego, informatycznego, chemii i biotechnologii.

Ale do Inkubatora mogą wejść także przedsiębiorcy innych branż, które wykażą się innowacyjnością projektu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama