Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” kompletuje załogę. Chce zatrudnić jeszcze cztery osoby. 

„Łukasiewicz” to placówka, która ma zarażać pasją do nauki. Z 200 eksponatami poświęconymi lotnictwu, technice, przyrodzie i człowiekowi. Ma też pracownie i laboratoria, w których odbywać się będą zajęcia dla dzieci i młodzieży. „Łukasiewicz” powstał w podrzeszowskiej Jasionce, w sąsiedztwie lotniska. 

Pierwsi goście będą mogli przetestować wszystkie urządzenia w marcu. PCN przygotowuje się więc do udostępnienia wystaw. Animatorzy i edukatorzy niebawem rozpoczną szkolenia, a wszystkie eksponaty będą musiały jeszcze przejść testy obciążeniowe. 

PCN szuka też pracowników. Potrzebuje instruktorów zajęć laboratoryjnych z fizyki oraz chemii, instruktora zajęć warsztatowych typu FabLab oraz informatyka.

Pracownia FabLab to po prostu warsztatownia z maszynami i narzędziami do majsterkowania. Do zadań instruktora będzie należało m.in. przygotowanie scenariusza i prowadzenie zajęć z modelarstwa, mechanicznej obróbki materiałów, projektowania, czy budowy układów mechanicznych i elektrycznych. 

Instruktorzy zajęć z fizyki i chemii, oprócz prowadzenia zajęć i pokazów, będą również przygotowywać materiały szkoleniowe i edukacyjne. Wymagane jest oczywiście wykształcenie wyższe i co najmniej podstawowa znajomość języka angielskiego. Znajomość języka słowackiego lub ukraińskiego w stopniu komunikatywnym będzie dodatkowym atutem.

W PCN instruktor może zarobić ok. 4 tys. brutto. Rekrutacja kończy się 29 stycznia. 

„Łukasiewicz” zatrudni 53 osoby. 10 instruktorów zajęć laboratoryjnych oraz 16 edukatorów i animatorów. Pozostali to pracownicy serwisu technicznego i administracji. Jeśli jesteś zainteresowany pracą w PCN, wyślij swoje CV oraz zeskanowaną i podpisaną zgodę na przetwarzanie danych osobowych na adres: rekrutacja@pcn.org.pl.   

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama