Zdjęcie: Muzeum-Zamek w Łańcucie
Reklama

Zamek w Łańcucie znalazł się w gronie zwycięzców plebiscytu National Geographic Traveler. Nagrodą jest tytuł „Cuda Polski 2024”. Z każdego województwa mogła wygrać tylko jedna atrakcja turystyczna.

W konkursie wzięło udział 48 obiektów z całego kraju. Z każdego regionu nominowano po trzy miejsca. Z Podkarpacia, oprócz Zamku w Łańcucie, o tytuł „Cuda Polski 2024”, ubiegała się malownicza miejscowość Jaśliska, nazywana „polskim Hollywood”, oraz Dolina Sanu. San to jedna najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych rzek w Polsce.

Następnie internauci mogli zdecydować, które z nich zasłużą na tytuł laureata. Zamek w Łańcucie otrzymał blisko połowę głosów oddanych na atrakcje Podkarpacia. – Mamy tak wielu przyjaciół – skomentował wyniki głosowania dr Piotr Szopa, dyrektor Muzeum, dziękując internautom za wsparcie i zapraszając do odwiedzin Łańcuta. 

Dawna rezydencja magnacka została doceniona za znakomite wnętrza, niezwykle cenną kolekcję pojazdów konnych oraz liczne dzieła sztuki, pochodzące z dawnych zbiorów łańcuckich, ukazujące nie tylko wspaniałość kultury i sztuki minionych epok, ale także historię rodów w przeszłości zamieszkujących zamek oraz ich dziedzictwo.

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama