Zdjęcie: Anita Kot / materiały prasowe

Vitalii Morskyi, student Politechniki Rzeszowskiej, został laureatem XIII edycji konkursu Interstudent 2023 na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. 

Vitalii Morskyi pochodzi z Ukrainy. Na Politechnice Rzeszowskiej studiuje inżynierię i analizę danych. Do nagrody w ogólnopolskim konkursie Interstudent 2023, w kategorii studia licencjackie, zarekomendował go prof. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. studenckich PRz.

– Oprócz wymagającego toku studiów, z powodzeniem znajduje czas na rozwój naukowy, działalność społeczną – podkreśla prof. Ostasz. 

Vitalii Morskyi rozpoczął studia na Politechnice Rzeszowskiej w październiku 2020 r. i już od pierwszego semestru zaangażował się w prace studenckiego Koła Naukowego Machine Learning, a od roku jest jego przewodniczącym.

Morskyi promuje uczelnię na krajowych i międzynarodowych konferencjach, seminariach, konkursach. Za dobre wyniki w nauce otrzymał stypendium rektora PRz w 2021 i 2022 r. W 2021 r. uczestniczył w II Kongresie Edukacyjnym „IT i szachy”. 

Atutem Vitalija jest doskonała zdolność komunikacji w języku angielskim branżowym – zwraca uwagę prof. Grzegorz Ostasz. 

Zdjęcie: Anita Kot / materiały prasowe

Vitalii Morskyi zaangażował się w projekt Erasmus Buddy, teraz pomaga trzem studentom w wynajęciu mieszkań i spraw urzędowych. Dla koła Machine Learning zorganizował wykład przeprowadzony przez studentów Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Politechnika Rzeszowska docenia Vitalija za to, że łączy środowisko akademickie polskich i ukraińskich uczelni – studenci lepiej poznają realia, kulturę oraz dzielą się wiedzą w dziedzinie inżynierii, analizy danych, informatyki i programowania.

Teraz Vitalii Morskyi został doceniony przez kapitułę Interstudent 2023. Oprócz działalności naukowej, doceniła jego pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Vitalii asystował jako tłumacz języka ukraińskiego i pomagał uchodźcom w Szpitalu Wojewódzkim w Rzeszowie.

Pracował jako wolontariusz w Centrum Pomocy Ukrainie przy PRz, nadzorował zbiórkę artykułów i organizował ich transport na Ukrainę. Vitalii Morskyi nagrodę „Interstudent 2023” odebrał podczas gali „Studenci zagraniczni w Polsce” – 14 lutego w Białymstoku.

Konkurs Interstudent wyłania, nagradza i promuje najlepszych studentów zagranicznych studiujących w Polsce na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Konkurs organizowany jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Zdjęcie: Anita Kot / materiały prasowe

(ram) 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama