Reklama

Aż 10 recyklingowych owadów powstało w ramach wspólnego konkursu firmy Metkom i Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej dla dzieci z przedszkoli i publicznych szkół podstawowych na terenie gminy Dębica. 

Zadaniem uczestników ogłoszonego w marcu konkursu „Zbudujcie Recyklingowego Owada i Wygrajcie Ekologiczny Dzień Dziecka” było stworzenie owada z odpadów nadających się do recyklingu tj. złom, miedź, mosiądz, plastik czy tektura. Mimo tego, że konkurs trwał w czasie zdalnego nauczania, mieszkańcy gminy Dębica podjęli wyzwanie. Powstało aż 10 recyklingowych owadów.

 

Kolejnym etapem konkursu było „recyklingowe głosowanie”. Każdy użytkownik Facebooka mógł oddać głos na swojego owadowego faworyta.

Wygrały prace konkursowe w czterech kategoriach wiekowych:

Przedszkola – Cytrusek wykonany przez Grupę Przedszkolną Zespołu Szkół w Zawadzie

Klasy I-III – Gucio wykonany przez klasę I Zespołu Szkół w Zawadzie

Klasy IV-VI – Ważka wykonana przez klasę VI z Zespołu Szkół w Pustkowie Osiedlu

Klasy VII-VIII – Motyl wykonany przez klasę VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Stobiernej.

Zostały też przyznane dwa wyróżnienia dla:

Ważka wykonana przez klasę Ib z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu oraz Osy pospolitej wykonanej przez klasę III Publicznej Szkoły Podstawowej w Stobiernej.

Prace można podziwiać na fanpage firmy Metkom na Facebooku – TUTAJ

Jak mówią sami organizatorzy, kreatywność i zaangażowanie dzieci zrobiły na nich ogromne wrażenie. Wszystkie recyklingowe owady są wykonane w inny sposób, z zastosowaniem innych materiałów. Ten konkurs to dowód na to, że wyobraźnia dzieci ma naprawdę wielką moc.

Nagrodą dla zwycięzców recyklingowego konkursu był Ekologiczny Dzień Dziecka, który odbył się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej. Po wręczeniu dyplomów i podziękowaniach dla uczestników, nauczycieli i opiekunów, na dzieci czekało bardzo wiele atrakcji: zajęcia z recyklingu, warsztat z czarodziejem chemiczno-fizycznym Mądry Dzieciak, zajęcia laboratoryjne z użycie mikroskopu, pieczenie proziaków, wycieczka po Parku Ekologicznym w Stobiernej i dużo niesamowitej zabawy.

 

Na pamiątkę tego wydarzenia na ścieżce edukacyjnej w Parku Ekologicznym powstało 5 tablic dotyczących ciekawostek na temat tworzyw nadających się do recyklingu: papieru, metalu, plastiku, elektroodpadów i szkła.

Zapraszamy wszystkich, małych i dużych, na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej.

Akcja była wspierana przez gminę Dębica oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.

Strona firmy Metkom: www.metkom.pl

Strona Centrum Edukacji Ekologicznej: www.cee.org.pl

 

Reklama