Bulwarowi sportsmeni nie wpadną na siebie, bo ścieżka rowerowa od zapory do Lisiej Góry została poszerzona. Dodatkowo obrasta młodymi drzewkami, nowymi koszami na śmieci i latarniami.

[Not a valid template]

 

Bulwary nad Wisłokiem są jednym z najbardziej obleganych miejsc w Rzeszowie. Na ścieżkach śmigają rowerzyści, rolkarze, osoby na hulajnogach oraz nieco wolniej piesi. Coraz większy tłok, szczególnie w sezonie letnim, spowodował, że na ścieżkach nie można było się czuć bezpiecznie.

– Jest tak duże zagęszczenie spacerujących i jeżdżących na ścieżkach rowerowych, że zaistniała konieczność oddzielenia ruchu pieszego od rowerowego. Tak, aby jedni dla drugich nie stwarzali zagrożenia i żeby mogli sobie spokojnie spacerować – mówiła jeszcze na etapie poszerzania ścieżki rowerowej ciągnącej się w stronę Lisiej Góry Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Prace nad poszerzeniem ścieżki rowerowej od zapory do rezerwatu Lisia Góra trwały dwa sezony. Ścieżka została poszerzona o 2,5 m. Rowerzyści i rolkarze mają więc teraz do dyspozycji 5 m ścieżki na długości 4 km. Ścieżka została zabezpieczona gabionami.

Nowe ławki, nowe kosze

Na całej długości poszerzanej ścieżki zostały wymienione wszystkie lampy oświetleniowe. Zamontowano 80 lamp z LED-owym źródłem światła. Wymieniono także elementy małej architektury. Zainstalowano 62 nowe ławki oraz ponad 60 koszy na śmieci. Trasę na Lisią Górę ozdabiają nowe nasadzenia w postaci wierzb, brzóz i dębów czerwonych.

– Nasadzenia zostały zrealizowane przez firmę WSK, która w międzyczasie zmieniła swoją nazwę na Pratt & Whitney. Dla uczczenia tej chwili, posadzili na 77. rocznicę istnienia WSK 77 pięknych drzew – mówi Wąsowicz-Duch.

Na bulwary wróciła też rzeźba „Lot”, która dawniej stała przy WSK. Idąc od zapory możemy ją zobaczyć w pierwszej części ścieżki. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ. Natomiast idąc w stronę rezerwatu Lisia Góra, można dojść do mini parku, który także jest częścią inwestycji.

– Zapraszamy mieszkańców z dziećmi do korzystania z uroków Lisiej Góry – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch.

Całość inwestycji kosztowała 2,2 mln zł.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama