Zdjęcie: Materiały prasowe

Politechnika Rzeszowska uruchomiła nową platformę internetową „Inżynier od zaraz”. Poszukujący pracy mają mieć lepszy kontakt z pracodawcami. 

Portal „Inżynier od zaraz” to część Biura Karier Politechniki Rzeszowskiej. Na stronie www.biurokarier.prz.edu.pl swoje oferty mogą zamieścić zarówno pracodawcy, jak również studenci i absolwenci Politechniki Rzeszowskiej, którzy szukają zatrudnienia.

Pracodawcy mogą na portalu założyć profil z informacjami o firmie, zamieścić ofertę pracy, stażu lub praktyki, a także wyszukać kandydata do pracy według ustalonych przez siebie kryteriów. Studenci i absolwenci PRz, którzy poszukują pracy, mogą tworzyć na platformie własne profile, przedstawiając doświadczenie zawodowe i zakres kompetencji.

– Liczymy na to, że pracodawcy znajdą tu oferty absolwentów PRz poszukujących zatrudnienia na bardzo wymagającym rynku pracy – mówi prof. Mariusz Oleksy, prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką Politechniki Rzeszowskiej.

Prof. Oleksy podkreśla także, że stworzenie portalu było naturalne, bo uczelnia od wielu lat współpracuje z przemysłem i stara się przedsiębiorcom pomóc w znalezieniu pracowników. 

Na portalu będą też publikowane informacje o konkursach naukowych, programach stypendialnych, programach ambasadorskich, a także o inicjatywach Biura Karier PRz, spotkaniach z pracodawcami, konsultacjach z doradcami zawodowymi, szkoleniach, warsztatach itp.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama