Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Politechnika Rzeszowska uruchomiła nową platformę internetową „Inżynier od zaraz”. Poszukujący pracy mają mieć lepszy kontakt z pracodawcami. 

Portal „Inżynier od zaraz” to część Biura Karier Politechniki Rzeszowskiej. Na stronie www.biurokarier.prz.edu.pl swoje oferty mogą zamieścić zarówno pracodawcy, jak również studenci i absolwenci Politechniki Rzeszowskiej, którzy szukają zatrudnienia.

Pracodawcy mogą na portalu założyć profil z informacjami o firmie, zamieścić ofertę pracy, stażu lub praktyki, a także wyszukać kandydata do pracy według ustalonych przez siebie kryteriów. Studenci i absolwenci PRz, którzy poszukują pracy, mogą tworzyć na platformie własne profile, przedstawiając doświadczenie zawodowe i zakres kompetencji.

– Liczymy na to, że pracodawcy znajdą tu oferty absolwentów PRz poszukujących zatrudnienia na bardzo wymagającym rynku pracy – mówi prof. Mariusz Oleksy, prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką Politechniki Rzeszowskiej.

Prof. Oleksy podkreśla także, że stworzenie portalu było naturalne, bo uczelnia od wielu lat współpracuje z przemysłem i stara się przedsiębiorcom pomóc w znalezieniu pracowników. 

Na portalu będą też publikowane informacje o konkursach naukowych, programach stypendialnych, programach ambasadorskich, a także o inicjatywach Biura Karier PRz, spotkaniach z pracodawcami, konsultacjach z doradcami zawodowymi, szkoleniach, warsztatach itp.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Strona OK, działa. Ale pozostaje pytanie ile to kosztowało (nie ma informacji) oraz kto robił tą stronę (nie ma informacji)? Czemu się nie podaje takich informacji skoro to pieniądze publiczne?

Comments are closed.