Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Politechnika Rzeszowska uruchamia nowy kierunek studiów „inżynierię i analizę danych”. Pierwszy nabór będzie uruchomiony na rok akademicki 2019/2020.

Studia pierwszego stopnia o profilu praktycznym będą prowadzone na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej. Zgodę na uruchomienie studiów z zakresu inżynierii i analizy danych wydało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Nowy kierunek to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. To jedyny tego typu kierunek prowadzony na uczelni publicznej w południowo-wschodniej Polsce, który przygotuje profesjonalną kadrę inżynierów i analityków danych – twierdzi prof. Iwona Włoch, dziekan Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej PRz. 

Wsparciem merytorycznym w prowadzeniu nowego kierunku studiów będzie Wydział Elektrotechniki i Informatyki PRz.

Studenci zdobędą wiedzę z zakresu metod i narzędzi analitycznych oraz technik informatycznych do praktycznego wykorzystania w gospodarce. Połączenie wiedzy teoretycznej i praktyki ma zapewnić absolwentom pracę w instytucjach związanych z przemysłem i ośrodkach naukowo badawczych.

W procesie rekrutacji będą brane pod uwagę oceny z egzaminów maturalnych z języka polskiego, języka obcego, matematyki oraz fizyki lub informatyki.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.