IP Clinq Instytut Piękna – miejsce, gdzie zadbasz o zdrowie i wygląd

Reklama

IP Clinq Instytut Piękna to klinika zdrowia i urody, gdzie wysoko wykwalifikowani specjaliści pomogą zadbać ci o twój wygląd i zdrowie. Już dziś możesz umówić się na wizytę w Rzeszowie.

 

W piątkowe późne popołudnie oficjalnie otworzono IP Clinq Instytut Piękna. Klinika znajduje się w budynku Centrum medycznego „Medyk” (al. Rejtana 53) na czwartym piętrze. Gospodarze tego wyjątkowego miejsca przygotowali dla swoich klientów ofertę z zakresu konsultacji i zabiegów od najnowszej kosmetologii, medycyny estetycznej po laseroterapię i chirurgię plastyczną.

Dyrektorem IP Clinq została Edyta Dedek. – Dziękuję za możliwość współtworzenia miejsca, które ma być bezpieczne dla wszystkich, którzy chcieliby poprawić swój wygląd, bądź utrzymać go w takiej kondycji, jaka będzie ich zadowalać – powiedziała podczas otwarcia Instytutu Piękna Dedek.

– Jesteśmy chyba jedyni w Polsce, którzy potraktowali człowieka całościowo nie rozdzielając go na strefę urody i strefę zdrowia. Dla nas zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów jest najważniejsze, a także ich wygląd zewnętrzny – dodawała.

Jak podkreśla Edyta Dedek, IP Clinq zajmuje się kosmetyką, kosmetologią, a także chirurgią plastyczną, czyli trzema dziedzinami, które się wzajemnie uzupełniają w dbaniu o ludzkie piękno i zdrowie.

– U nas w medycynie estetycznej wszystkie zabiegi wykonywane są przez lekarzy z użyciem bezpiecznych preparatów, bo dla nas najważniejsza są i jakoś, i bezpieczeństwo, dlatego też u nas  pracuje bardzo doświadczony zespół, który potrafi zadbać o estetykę w naturalny sposób – mówiła Dedek.

Perełkami zespołu z Instytutu Piękna są: dr Łukasz Drozd, chirurg plastyczny, lekarz medycyny estetycznej, autor i współautor licznych publikacji naukowych w zakresie leczenia oparzeń, leczenia żywieniowego i medycyny ratunkowej.

Dr Drozd doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej i Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu. Nieustanne podnosi swoje kwalifikacje kończąc polskie i zagraniczne kursy w zakresie chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, leczenia oparzeń, ultrasonografii i leczenia żywieniowego. Posiada licencje lekarza nurkowego i jako jeden z trzech lekarzy w Polsce międzynarodowy certyfikat EMSB (ang. Emergency Management of Severe Burns).

Do zespołu Instytutu Piękna należy także Piotr Drozdowski –  chirurg plastyczny, lekarz medycyny estetycznej, który odbył wiele krajowych i zagranicznych staży w oddziałach chirurgii plastycznej, m.in. we Wrocławiu, Łęcznej, Gdańsku, Warszawie, Perugii, Padwie, Berlinie i Debreczynie. Drozdowski w kwietniu 2016 r., jako pierwszy specjalista chirurgii plastycznej w Polsce, zdał serię egzaminów specjalistycznych w Brukseli i stał się członkiem Europejskiej Rady Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

– Operujemy na wszystkich okolicach ciała: głowa, szyja, klatka piersiowa, kończyny, narządy płciowe. Operujemy pacjentów w każdym wieku, ponieważ dobrze wykształcony chirurg plastyczny powinien dobrze operować zarówno niemowlęta w pierwszych tygodniach życia, dzieci dorastające i osoby dorosłe – twierdzi dr Łukasz Drozd.

Z kolei Piotr Drozdowski podkreśla, że chirurgia plastyczna to też chirurgia i o tym się powinno pamiętać, gdy przychodzi do lekarza pacjent, który chce poprawić swój wygląd.

– Chirurgia plastyczna to jedyna chirurgia, do której pacjenci przychodzą zdrowi i dlatego musimy pamiętać, że nie tylko mamy obowiązek mu pomóc, ale przede wszystkim nie zaszkodzić – podkreślał Piotr Drozdowski.

Jeśli zaś chodzi o usługi z zakresu kosmetologii, to IP Clinq Instytut oferuje nowoczesne rozwiązania. – Proponujemy wszystkie zabiegi – od takich drobnych jak pielęgnacja rąk i stóp, poprzez zabiegi liftingu bez użycia skalpela – wyjaśnia Edyta Dedek.

W ofercie Instytutu Piękna znajdziemy m.in. zabiegi związane z plastyką piersi, brzucha, liposukcję, korektę uszu, nosa, a także zabiegi związane z laseroterapią – udrażniają i są bardzo skuteczne, bezpieczne oraz pomagają utrzymać urodę i stan naszej skóry w dobrej kondycji, zabiegi urządzeniem Zaffiro Z200, które służy do termolifitingu, czyli szybkiej poprawy kondycji skóry z dobrym efektem bez operacji.

W klinice przeprowadzany jest też zabieg z użyciem urządzenia Endermologia LPG Alliance, którzy służy do wymodelowania ciała. Zabieg ten to dobra alternatywa, dla tych osób, które nie mogą uprawiać sportów.

IP Clinq działa przy współpracy ze Szpitalem Św. Rodziny (Rudna Mała), gdzie wykonywane są zabiegi chirurgiczne, Centrum Medycznym „Medyk”, gdzie wykonuje się drobne zabiegi i odbywa się proces rekonwalescencji, z Hotelem Arłamów – odpoczynek dla pacjenta i jego rodziny oraz portem lotniczym Rzeszów-Jasionka, który ma zadbać o transport klientów zagranicznych m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, czy Grecji.

Celem IP Clinq jest innowacja i precyzja, inteligentne piękno oraz indywidualne podejście.
W planach rozwoju kliniki jest stworzenie sali operacyjnej na drugim piętrze CM „Medyk” oraz organizowanie raz do roku konferencji z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej.
Pierwsza z nich zaplanowana jest na czerwiec 2018 r. i ma mieć charakter ogólnopolski. Kolejna – na rok 2019 i ma być międzynarodowa.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama