Reklama

Trudno przecenić wygodę, z jaką wiąże się korzystanie z odkurzaczy automatycznych. Wystarczy uruchomić urządzenie, wybrać odpowiedni program i dom sprząta się sam. Przez wiele lat roboty sprzątające kojarzyły się głównie z marką iRobot.

Z czasem na rynku pojawiły się alternatywy, wiele osób preferuje jednak sprawdzonego producenta, którego znają od lat. Sprzęty marki iRobot kojarzą się jednak z zaawansowanymi technologicznie, a przez to – stosunkowo drogimi odkurzaczami. Czy mając budżet do 2000 zł, możemy w ogóle myśleć o urządzeniu tej marki? Okazuje się, że tak. W tym artykule wskazujemy konkretne modele i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Robot sprzątający – dla kogo?

Minęły już czasy, gdy robot sprzątający był niedostępnym luksusem. Dzisiaj to sprzęt, który wybierają osoby ceniące sobie czyste podłogi, ale bez tracenia czasu na dokładne odkurzanie ręczne. Nowoczesne odkurzacze automatyczne oferują precyzyjne usuwanie kurzu, wiele automatycznych funkcji, łączność z aplikacją i docieranie nawet w trudno dostępne miejsca. Nic więc dziwnego, że są tak chętnie kupowane!

Kto powinien zastanowić się nad robotem sprzątającym? To idealny sprzęt dla:

 • właścicieli dużych mieszkań lub domów
 • osób, które nie mają czasu sprzątać ręcznie
 • rodziców małych dzieci
 • właścicieli psów
 • emerytów
 • osób zainteresowanych funkcjami inteligentnego domu i korzystającym z innowacji w swoim mieszkaniu.

Na rynku jest wiele modeli odkurzaczy tego typu do wyboru. Na jakie elementy zwracać uwagę, czytając specyfikację techniczną, by podjąć dobrą decyzję zakupową? Dobrze uważnie się przyjrzeć:

 • czasowi pracy na pełnym ładowaniu
 • ilości czasu potrzebnego do naładowania sprzętu
 • czujnikom – np. przeszkód lub uskoku podłoża
 • możliwości zaplanowania harmonogramu sprzątania
 • automatycznemu powrotowi do bazy
 • kompatybilności z aplikacją mobilną
 • liczbie programów sprzątania.

Po prześledzeniu informacji o każdym modelu, łatwo wyłonić najciekawsze propozycje. W budżecie do 2000 również mamy w czym wybierać!

Odkurzacz automatyczny iRobot do 2000 zł – najlepsze modele

Najbardziej innowacyjne odkurzacze iRobot kupimy za dwukrotność budżetu zakładanego na potrzeby tego artykułu. Czy jednak w kwocie 2000 zł czekają sprzęty warte inwestycji? Bez wątpienia! Wszystkie polecane roboty sprzątające są kompatybilne z aplikacją mobilną, dzięki której można zadbać o porządki w domu nawet wtedy, gdy jesteśmy gdzieś indziej. Czas przejść do konkretnych poleceń!

IROBOT Roomba i3+ (i355840) – robot sprzątający wyposażony w czujniki: antykolizyjny, kurzu, przeszkód, uskoku podłoża. Bez problemu poradzi sobie więc w piętrowym mieszkaniu lub domu. Warto podkreślić, że ten model wyposażony jest w stację Clean Base, gdzie robot sam opróżnia pojemnik na kurz. Urządzeniem można sterować z poziomu aplikacji, ale również – wydawać polecenia głosowe. Odkurzacz jest kompatybilny z Asystentem Google i Amazon Alexa. Regularne porządki łatwo zaplanować z harmonogramem sprzątania. Odkurzacz uczy się nawyków domowników i sam dostosowuje do nich personalizowane harmonogramy dbania o porządek.

iROBOT Roomba i5 (i515840) – w tym modelu mamy czujniki takie, jak we wcześniej opisanym odkurzaczu. Sprzęt przypadnie do gustu właścicielom zwierząt, bo pozwala precyzyjnie usunąć włosy i sierść. To również urządzenie, które automatycznie skomunikuje się z robotem mopującym Braava jet® m6, by przynieść jak najlepsze rezultaty sprzątania. Sprzęt poradzi sobie z dotarciem do narożników i krawędzi. Podobnie jak model powyżej, jest kompatybilny z Asystentem Google i Amazon Alexa

iROBOT Roomba i1 (i115840) – gruntownie odkurza dzięki 3-stopniowemu systemowi sprzątania. Czujniki: antykolizyjny, kurzu, przeszkód, uskoku podłoża gwarantują, że sprzęt poradzi sobie nawet w pomieszczeniach o różnicy poziomów, precyzyjnie wciągając nawet trudno dostępne zabrudzenia. Oprócz aplikacji, robotem można sterować także głosowo. Gdy akumulator odkurzacza będzie bliski rozładowania, robot sam wróci do stacji ładującej, by odzyskać moc. Następnie – wznowi odkurzanie dokładnie w miejscu, w którym je przerwał! 

Wymienione wyżej odkurzacze automatyczne iRobot można kupić w sklepie MediaMarkt – i  to za mniej niż 2000 zł! Można ją uznać za atrakcyjną, jeśli weźmiemy pod uwagę liczne inteligentne rozwiązania ułatwiające sprzątanie. Zgadzają się z tym użytkownicy opisanych sprzętów, wystawiając im pozytywne recenzje.

 

 

Reklama