„Islandia Rowerem”. Charytatywna inicjatywa rzeszowskiego policjanta

Rzeszowskie hospicjum dla dzieci potrzebuje wsparcia. Wie o tym policjant z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie. Islandię okrąża rowerem. Dołóż cegiełkę! 

 

Zdjęcia: materiały organizatorów 

Funkcjonariusz pracuje w jednym z wydziałów KWP w Rzeszowie. Jego pasją od lat jest kolarstwo, którą postanowił wykorzystać w szczytnym celu – pomóc Podkarpackiemu Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie. 

Niełatwe wyzwania

Policjant wraz z kolegą utworzyli charytatywną zbiórkę na siepomaga.pl i w połowie czerwca wyruszyli na rowerach do Islandii. Postanowili okrążyć wyspę. Przygotowania do wyprawy trwały kilka miesięcy: planowanie trasy, przygotowanie sprzętu… 

– Pogoda na wyspie jest bardzo zmienna. Wiatr, deszcz, wymagający teren, to niełatwe wyzwania dla wolontariuszy na dwóch kółkach – przekazuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Do trudnych warunków atmosferycznych dochodzą usterki rowerów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wyprawa wymaga od uczestników nie tylko dużej kondycji, ale także wytrzymałości, wytrwałości i determinacji. Tego im nie brakuje. Codziennie kręcą następne kilometry. Zostało im jeszcze kilka dni, do przejechania mają ok. 500 km z planowanych 2000.

Cel? 100 tys. złotych

Kolarze chcą zebrać 100 tys. zł dla Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie. Na koncie zbiórki jest już 11 tys. zł (stan na 5 lipca, na godz. 11:00), akcję wsparło już ponad 100 osób. Ty też możesz to zrobić – TUTAJ

Wyprawa na Islandię jest kolejną inicjatywą rzeszowskiego funkcjonariusza. Kilka lat temu, z kolegą wyruszyli na wyprawę rowerami przez Norwegię, wtedy zebrali blisko 20 tys. złotych, także dla rzeszowskiego hospicjum.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama