Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Do 1 marca trwają zapisy do IV edycji konkursu „web.Master Podkarpacki”. Swoje umiejętności mogą sprawdzić miłośnicy programowania z podkarpackich szkół. 

„web.Master Podkarpacki” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży z Podkarpacia. W pierwszej edycji (w 2016 roku) wzięło udział 300 uczniów, w kolejnych blisko 500.

Organizatorzy szacują, że w tym roku do konkursu przystąpić może nawet 700 uczestników. Będą rywalizować w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. To okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie programowania w HTML, CSS, PHP czy Java Script.

Tomasz Kras, koordynator konkursu, uważa, że duże zainteresowanie „web.Master Podkarpacki” oznacza, że branża IT na Podkarpaciu w niedalekiej przyszłości zasili się o wielu zdolnych specjalistów z zakresu programowania. – To bardzo dobra wiadomość dla naszego regionu – twierdzi Kras. 

“web.Master Podkarpacki” jest idealnym wydarzeniem dla młodych ludzi, którzy chcą w przyszłości pracować w sektorze IT.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się 7 marca za pomocą udostępnionej przez firmę Ideo platformy e-learningowej. Test on-line będzie trwał 15 minut. W tym czasie uczniowie odpowiedzą na 60 pytań. Do drugiego etapu przejdzie 15 najlepszych osób z każdej kategorii wiekowej. Finał odbędzie się 21 marca w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie.

Na ostatnim etapie organizatorzy stawiają na zadania typowo praktyczne. Zwycięzcy mogą liczyć na nagrody, które pomogą im na początku kariery w branży IT. – Posługiwanie się językiem programowania to umiejętność szczególnie ceniona na rynku pracytwierdzi dr hab. Dariusz Tworzydło, prezes Instytutu Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Rejestracja uczestników potrwa do 1 marca. Uczniów zgłaszać mogą nauczyciele informatyki za pośrednictwem strony www.webmasterpodkarpacki.pl. Tam również można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia.

Organizatorami konkursu są Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz ZSE w Rzeszowie a partnerem technologicznym jest spółka Ideo. Konkursowi patronuje Podkarpacki Kurator Oświaty.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. i może warto tu uzupełnić, że młodzież mamy nie dość, że zdolną to jeszcze ambitną i w obsłudze różnych maszyn jesteśmy coraz lepsi i można by rzec, że przy takiej młodzieży to i reszta, ta starsza i mniej zdolna też chce dobrze wypaść w rywalizacji na tych masterów od programów i może niektórym z nas mylą się te opcje i te pliki nam nie wchodzą tam, gdzie powinny, ale to ta przepaść techniczna wielu lat dzieli nas od tych plików zapisanych w pamięci na różnych nośnikach informacji i ta przepaść sprawia, że jedni to liczą na maszynach, a co mniej zdolni mogą polegać tylko na tym, co mają w swoich głowach i tu na koniec taki jeszcze coś jakby żart, że pamięć maszyn ledwo nadąża, żeby nas zapisać na ten konkurs, a człowiek to zawsze znajdzie miejsce na karteluszku, żeby zanotować te wszystkie dane i jeszcze życzyć powodzenia i tego tam stopy wody pod kilem, czy dużej fali do surfowania dla tych masterów do weba

Comments are closed.