Zdjęcie: materiały prasowe

Jakub Grzywacz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu oraz Bartosz Słysz z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie okazali się najlepsi w swoich kategoriach.

W tym roku Web.Master podkarpacki cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem. Do konkursu zgłosiło się ponad 600 uczniów ze szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z całego Podkarpacia.

Finałowy etap odbył się 21 marca w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Uczestniczyło w nim 30 najlepszych młodych programistów z regionu: 15 uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych i 15 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

– Zainteresowanie, jakim cieszy się konkurs web.Master podkarpacki, to dobry znak dla branży informatycznejuważa Tomasz Kras, nauczyciel informatyki z ZSE w Rzeszowie. – Na rynku pracy możemy zaobserwować rosnące zainteresowanie pracownikami, którzy posiadają umiejętności z zakresu programowania i analitycznego myślenia – dodaje.

Konkurs jest podzielony na dwa etapy. Pierwszy z nich odbył się 7 marca i polegał na uzupełnieniu testu online udostępnionego na platformie e-learningowej firmy Ideo. Na jego podstawie spośród 600 uczestników wyłoniono po 15 najlepszych z każdej kategorii wiekowej, którzy w drugim, finałowym etapie zmierzyli się z zadaniami praktycznymi z zakresu programowania stron internetowych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Drugi etap, związany z zadaniami praktycznymi, był dla mnie o wiele łatwiejszy – mówi Bartosz Słysz, zwycięzca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. – Przygodę z programowaniem rozpocząłem, gdy potrzebowałem stworzyć ułatwienie do pewnej gry. Od tego się zaczęło, a teraz już wiem, że swoją przyszłość wiążę z branżą IT – dodaje.

Okazuje się, że zainteresowanie branżą IT wśród podkarpackiej młodzieży jest ogromne. Jak zapewniają organizatorzy, rywalizacja była zacięta, a poziom umiejętności uczniów z roku na rok jest coraz wyższy. Najlepsi uczestnicy, oprócz nagród, otrzymują zaproszenie do odbycia praktyki lub stażu w Ideo. 

Organizatorami konkursu są Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama