Zdjęcie: Damian Wojtowicz / Rzeszów News

„Lalkę” Bolesława Prusa będą czytać w sobotę (5 września) uczestnicy tegorocznego IV Narodowego Czytania. W Rzeszowie odbędzie się przy fontannie multimedialnej. W programie sporo atrakcji.

W Rzeszowie Narodowe Czytanie organizuje Urząd Miasta, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Estrada Rzeszowska oraz Rzeszowski Dom Kultury.

Główną ideą Narodowego Czytania jest pielęgnowanie historii polskiej literatury, wzmocnienie tożsamości i dumy narodowej, ale przede wszystkim jednoczenie Polaków jako wspólnoty. Każdy będzie miał możliwość spróbowania swoich sił w Klubie Czytelnika.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. animacje, warsztaty, zabawy, pokaz mody XIX-wiecznej, flashmob, grę miejską, czy Kiermasz Książek Przeczytanych.

Gra Miejska

IV Narodowe Czytanie w Rzeszowie rozpocznie się o godz. 16:00 i potrwa do 21:00. Ale już dwie godziny wcześniej, o 14:00, będzie można wziąć udział w Grze Miejskiej o „Lalce” Bolesława Prusa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Gra odbędzie się w centrum Rzeszowa. Jej uczestnicy spotkają się o godz. 14:00 pod studnią w Rynku. Każda ekipa otrzyma mapę i wylosuje swój numer startowy. Wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do mety z poprawnym rozwiązaniem i na poszczególnych stacjach gry wykona bezbłędnie największą ilość zadań.

Organizatorzy przewidują ok. 10 stacji gry z zadaniami o różnorodnym stopniu trudności i tematyce.

Program

Oprócz Gry Miejskiej, podczas IV Narodowego Czytania odbędzie się flash mob (godz. 16:00-16:15). Strefa Małego Czytelnika (animacje, zabawy, warsztaty) otwarta będzie od 16:00 do 19:30. W tych samych godzinach w Klubie Czytelnika będą czytane fragmenty „Lalki”.

Od 16:00 do 19:30 odbywać się będzie Kiermasz Książek Przeczytanych, od 17:30 do 18:00 pokaz mody XIX-wiecznej. Na zakończenie pokaz specjalny fontanny mutlimedialnej („Historia muzyki”, „Innowacyjny Rzeszów”). Początek o godz. 20:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama