Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Nauka może być fascynująca, a co najważniejsze – dostępna dla wszystkich. Tak będzie 23 listopada br. na IV Nocnych Spotkaniach z Nauką, będące częścią Dni Otwartych Politechniki Rzeszowskiej.

Nocne Spotkania z Nauką to wyjątkowe wydarzenie, w czasie którego Politechnika Rzeszowska otworzy swoje laboratoria i zaprezentuje swoją działalność naukową w sposób przystępny dla każdego miłośnika wiedzy. Przygotowane na ten dzień atrakcje udowodnią, że nauka może być fascynująca, a co najważniejsze – dostępna dla wszystkich.

Podczas Nocnych Spotkań z Nauką od 17:00 do 22:00 będzie można zwiedzić laboratoria wydziałów PRz, strefę wystawiennniczą, w której zostaną zaprezentowane m.in. bolid, łazik marsjański, modele samolotów, drony, roboty z klocków Lego i wiele innych.

Na odwiedzających czekać będą fascynujące pokazy fizyczne i chemiczne, teatr wysokich napięć, pokaz naukowy „Zobacz dźwięk”, warsztaty konstrukcyjne. Nocne Spotkania z Nauką przeznaczone są dla wszystkich uczniów, studentów, nauczycieli, mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia, dzieci i ich rodziców. Wstęp bezpłatny. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: