Fot. Piotr Woroniec jr / Rzeszów News. Na zdjęciu Krzysztof Ignaczak z fankami Asseco Resovii

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na cykl spotkań pt. „Ja czytam!”. 7 listopada gościem biblioteki będzie Krzysztof Ignaczak, a 20 listopada – Jan Mela. 

Spotkania odbędą się w ramach projektu „Książka w roli głównej”. Cykl spotkań z idolami, znanymi i cenionymi za swój dorobek postaciami jest głównie dla młodzieży, która nie często bywa na organizowanych w WiMBP spotkaniach autorskich z pisarzami i poetami.

Goście zaprezentują się młodzieży przede wszystkim jako aktywni czytelnicy, opowiedzą o swoich ulubionych lekturach i literackich bohaterach. Spotkania będą też okazją do rozmowy o nich samych, ich karierze i drodze do sukcesu.

Spotkania zostaną zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem „Siemacha”, jedną z największych w Polsce organizacji społecznych, świadczących pomoc dzieciom i młodzieży.

7 listopada o godz. 17:00 w WiMBP (ul. Sokoła 13) odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Ignaczakiem, który przez 9 lat był siatkarzem Asseco Resovii, z którą zdobył trzy Mistrzostwa Polski. Ignaczak zakończył karierę w 2016 roku, rok później powrócił do sportu, by zdobyć Mistrzostwo Anglii z IBB Polonia London. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

20 listopada także o 17:00 w WiMBP odbędzie się z kolei spotkanie z Janem Melą, podróżnikiem, działaczem społecznym, najmłodszym w historii zdobywcą biegunów. Razem z polarnikiem, Markiem Kamińskim, Mela wyruszył na wyprawę na Biegun Północny, a następnie na Południowy.

W kolejnych latach Jan Mela uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon. W 2009 r. założył Fundację „ Poza Horyzonty”. Mela jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej. Od kilku lat prowadzi szkolenia motywacyjne dla firm. 

Wstęp na oba spotkania jest bezpłatny. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama