Zdjęcie: Beata Motyka / Politechnika Rzeszowska

Studenci Politechniki Rzeszowskiej od października wracają do nauki w budynkach uczelni. To się zmieni, jeżeli nadejdzie czwarta fala koronawirusa. 

W czwartek prof. Piotr Koszelnik, rektor Politechniki Rzeszowskiej, wydał komunikat na temat organizacji nauki w semestrze zimowym 2021/2022. Czytamy w nim, że zajęcia na studiach pierwszego i drugiego stopnia, studiach doktoranckich i w Szkole Doktoranckiej oraz na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach i innych formach kształcenia prowadzone w trybie stacjonarnym będą w siedzibie uczelni. 

Zdalne będą wykłady na studiach niestacjonarnych, pozostałe zajęcia w murach Politechniki Rzeszowskiej. Wybrane zajęcia dla uczestników studiów podyplomowych, kursów, szkoleń mogą być zdalne lub hybrydowe. Decyzję w tym zakresie podejmują kierownicy. Ta sama zasada dotyczy zajęć dla doktorantów, zarówno studiów III stopnia, jak i Szkoły Doktorskiej. Dyżur dydaktyczny (konsultacje) może być zdalny. 

Zajęcia na Politechnice Rzeszowskiej od nowego roku akademickiego będą prowadzone z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych związanych z walką z COVID-19. Ustalone zasady mogą się zmienić, jeżeli zwiększać się będzie liczba zakażeń koronawirusem. – Władze uczelni będą na bieżąco podejmować decyzje dotyczące sposobu prowadzenia zajęć – zakomunikował rektor PRz.

Znane są też zasady prowadzenia zajęć od października na Uniwersytecie Rzeszowskim. O szczegółach przeczytacie TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama