274 strony liczy wstępny projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Samorząd rozpoczął konsultacje społeczne dotyczące podziału ponad 2 mld euro, jakie dostaniemy z Unii Europejskiej.

[Not a valid template]

 

W Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele wojewody, organizacji pozarządowych, agencji rozwoju regionalnego, instytucji i spółek podległych samorządowi województwa zapoznawali się z założeniami RPO.

„Chcemy, aby Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego rozwijał nasz region w sposób trwały – mam na myśli rozwój gospodarczy, który będzie powodował tworzenie nowych miejsc pracy i to miejsc pracy funkcjonujących na trwałe. Chodzi o badania na rozwój, na obsadę ważnych laboratoriów międzynarodowych i certyfikowanych. To będzie stanowiło o jakości i przyszłości rozwoju naszego regionu – podkreśla marszałek Władysław Ortyl.

To pierwsza, wstępna konsultacja programu przygotowanego przez sześć zespołów zadaniowych oraz zespół główny programowania RPO. Największy nacisk położony jest na oś I – Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka.

„Musimy bardziej nastawić się na współdziałanie uczelni i przedsiębiorców, aby była miedzy nimi ścisła współpraca. Żeby przedsiębiorcy zlecali obszary badań i rozwoju, które będą mogły robić uczelnie, aby później mogło to zostać wdrożone do produkcji – na tym nam zależy – dodaje Ortyl.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podkarpacie w latach 2014-2020 w ramach RPO będzie miało do wydania 2 mld 112 mln euro. Ponad 1,5 mld euro z tej kwoty będzie przeznaczonych zostanie na projekty współfinansowane w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 589 mln euro dofinansowania unijnego z Europejskiego Funduszu Społecznego pójdzie na projekty społeczne. Etap konsultacji społecznych pozwala na zgłaszanie uwag do założeń programu.

„Rozpoczęliśmy konsultacje społeczne, aby dać możliwość zgłaszania uwag, można to robić na stronie internetowej RPO WP, dodatkowo zorganizowaliśmy spotkania podzielone na część dla samorządowców i ich instytucji, a druga część dla przedsiębiorców, szkół wyższych, otoczenia biznesu – mówi o konsultacjach Marta Matczyńska, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego  UMWP.

httpv://www.youtube.com/watch?v=jyfY1vEUyfE

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama