Zdjęcie: materiały szkoły Promar

Szkoła Językowa „Promar” organizuje Mock Week. Kursanci wezmą udział w próbnym egzaminie Cambridge. Na przełomie stycznia i lutego dzieci, młodzież i dorośli będą mieli możliwość sprawdzenia się i zdecydowania o przystąpieniu do oficjalnego, czerwcowego egzaminu. Certyfikat Cambridge otwiera drzwi do pracy i edukacji w 25 tysiącach instytucji na całym świecie. 

Nie od dziś wiadomo, że znajomość języka obcego otwiera wiele nowych drzwi. Niebagatelne znaczenie mają także certyfikaty językowe, umożliwiające studia i pracę instytucjach za granicą. Jednym z najpopularniejszych jest certyfikat Cambridge uznawany przez 25 tysięcy instytucji na całym świecie.

Aby przeprowadzić test próbny przygotowujący do egzaminu, szkoła musi współpracować z Cambridge Assessment English. Rzeszowski „Promar”, jako jedna z takich placówek, organizuje Mock Week, podczas którego kursanci będą mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.

Sam egzamin Cambridge English można zdawać w kilku wersjach na różnych poziomach. Obok standardowego, dostępny jest również test w wersji For Schools, a różnica polega na dobranej tematyce, która w przypadku wersji dla szkół bliższa jest młodzieży w wieku od 13 do 17 lat. Na wszystkich poziomach egzaminy mają podobną formę i zawierają cztery elementy: speaking, writing, reading i listening.

Testy można zdawać w każdym wieku:

– dzieci w wieku 8-10 lat (Pre A1), 9-11 lat (A1 Movers), 10-12 lat (A1 Flyers)

– młodzież w wieku 13-17 lat (Cambridge for Schools, A2, B1, B2)

– dorośli (A2, B1, B2, C1, C2)

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ogromne znaczenie ma także dobre przygotowanie do samego testu umożliwiającego jego zdobycie, a to zapewniają właśnie egzaminy próbne – Mock Testy. Dają one przede wszystkim możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, ocenę przygotowania, zweryfikowania tego, co się już wie, a co warto jeszcze powtórzyć.

Ogromne znaczenie ma redukcja stresu, którego efekty mogą znacząco wpływać na wynik. Doświadczenie zdobyte w rozwiązywaniu konkretnego typu zadań, wcześniejsze opracowanie strategii działania i sprawdzenie się w warunkach egzaminu pozwala znacznie lepiej skupić się na samej treści zadań i jak najlepszym ich rozwiązaniu.

Samo przygotowanie do egzaminu to jedno, jednak nie sposób pominąć długofalowych efektów. Testy próbne sprawiają, że nauka przebiega w sposób zaplanowany, zgodny z harmonogramem, następuje stały przyrost wiedzy, co nie zawsze może być realizowane np. podczas korepetycji.

– Na lekcjach jesteśmy w stanie skupić się i opracować jedynie wybrany fragment egzaminu, na mock teście uczeń ma szansę zobaczyć jak to wygląda w całości, ma szansę się sprawdzić. Dostaje też dużo znaczący feedback, więc wie, co ewentualnie należy poprawić – mówi Patrycja Gargaś-Setlak, lektorka języka angielskiego w Promarze.

Szkoła Językowa „Promar” organizuje Mock Weeks dla swoich kursantów dwa razy do roku – na przełomie stycznia i lutego oraz w kwietniu. Daje to możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, poprawienia tego, co konieczne oraz podjęcia świadomej decyzji uczestnictwa w oficjalnym, czerwcowym egzaminie.

Za uczniów i kursantów trzymamy kciuki, życząc wysokich wyników i odbioru certyfikatów we wrześniu! A czy Wy macie za sobą doświadczenia z certyfikatem językowym? A może właśnie się nad tym zastanawiacie? To dobry moment, aby dowiedzieć się nieco więcej!

Kontakt:

e-mail: sekretariat@promar.edu.pl

telefon: 17 860 15 15

Reklama