Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Jak stworzyć ozdoby choinkowe z recyklingu elektrycznych śmieci? W piątek (17 grudnia) w rzeszowskim pubie Nora Aktora bezpłatne warsztaty.

Warsztaty w nurcie trash art wspólnie organizują miasto Rzeszów, Fundacja Odzyskaj Środowisko oraz organizacja Auraeko.

Jak połączyć recykling i Boże Narodzenie? Najlepiej sprawdzić samemu. W piątek w Norze Aktora (ulica Rynek 8), od godz. 16:00, pod czujnym okiem artysty Przemysława Suligi, powstawać będą niezwykłe dzieła sztuki. 

– Chcemy pokazywać praktyczny wymiar recyklingu – tłumaczy Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko. 

Pod koniec października w Rzeszowie fundacja postawiła 36 charakterystycznych czerwonych pojemników, do których można wrzucać elektroopady. Potem trafiają one do zakładów przetwarzania. Mieszkańcy chętnie korzystają z pojemników. 

– Teraz z części odzyskanych materiałów, mieszkańcy własnoręcznie będą mogli stworzyć ozdoby choinkowe – zapowiada Krzysztof Kieszkowski. – Myślę, że wyobraźnia i zdolności plastyczne mieszkańców Rzeszowa zaskoczą nie tylko prowadzącego – dodaje.

Warsztaty w nurcie trash art potrwają od godz. 16:00 do 18:00. Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona (maks. 10 osób). Udział w warsztatach należy zgłosić mailem na adres: swiatecznemiasteczko.rz@gmail.com. 

Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko uczestnika warsztatów (przy osobach niepełnoletnich także imię i nazwisko opiekuna), telefon, adres e-mail, godzinę warsztatów. Każda osoba otrzyma na maila potwierdzenie udziału w warsztatach.

GODZINY WARSZTATÓW: 

– 16:00-16:30 – pierwsza tura,

– 16:30-17:00 – druga tura,

– 17:00-17:30 – trzecia tura,

– 17:30-18:00 – czwarta tura.

Zdjęcie: materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama