Smartfony dają wiele możliwości, jednak niekiedy ich ekrany są za małe, by wyświetlić niektóre filmy, zdjęcia lub inne obrazy. Zbyt mały ekran utrudnia choćby przeprowadzenie pokazu slajdów dla klienta lub pochwalenie się zdjęciami wśród znajomych. Podłączenie telefonu do telewizora pozwala wyświetlać wszystkie obrazy na znacznie większym ekranie, gdy zajdzie taka potrzeba. W jaki sposób można połączyć telewizor ze smartfonem? Jakie funkcje lub akcesoria są do tego potrzebne?

Połączenie telewizora ze smartfonem rozszerza zakres możliwości, które daje nowoczesny telefon. Nawet największy ekran w smartfonie jest bowiem znacznie mniejszy niż ekran w telewizorze mającym 40 cali, a w przypadku większych przekątnych ekranu TV przepaść między telefonem jest wręcz kolosalna.

W przypadku wyświetlania ważnych obrazów dla uczniów, studentów i klientów korzystanie z ekranu TV może być kluczowe, by odpowiednio przedstawić treści zapisane w pamięci smartfona. Podobnie jest w wielu innych sytuacjach, gdy rozmiar wyświetlacza ma kluczowe znaczenie. Aby cieszyć się możliwościami, które daje duży ekran, sprawdź, jak podłączyć telefon do telewizora.

Jak połączyć telefon z telewizorem?

W celu połączenia telewizora z telefonem potrzebny jest telewizor, który ma odpowiednie wejście lub możliwość podpięcia do domowej sieci Wi-Fi. Może również być wyposażony w moduł Bluetooth.

W przypadku telewizorów starszego typu połączenie do TV bezprzewodowo jest niemożliwe ze względu na brak obsługi Internetu przez odbiornik. Jeśli chodzi o stosowanie kabli, starsze telewizory mają niewielką liczbę złączy, które są obecnie mało popularne. Do połączenia z telefonem mogą być przydatne specjalne przejściówki, które pozwolą wpiąć się do gniazda HDMI i odczytać zapisane na telefonie pliki.

Ważne jest sprawdzenie, czy tv obsługuje dany format plików, gdyż nawet po poprawnym połączeniu z telefonem może się okazać, że zdjęcia lub filmy nie będą działać.

jak-polaczyc-telefon-z-telewizorem

Jak połączyć telefon z telewizorem przez bluetooth? W menu telewizora należy uruchomić moduł Bluetooth, a następnie to samo zrobić w telefonie. Tylko tyle wystarczy, by połączyć oba urządzenia i wyświetlić wybrane obrazy na ekranie TV.

Jak podłączyć telefon do telewizora przez USB? W tym przypadku potrzebny jest kabel. Połączenie przez USB działa tak samo jak połączenie za pomocą kabla HDMI. Wystarczy wpiąć kabel do smartfona, a następnie umieścić jego drugą końcówkę w odpowiednim gnieździe w telewizorze. Dzięki temu można połączyć telewizor LG 4K 50HZ 55UQ75003LF z posiadanym smartfonem bez konieczności instalowania różnych aplikacji, sterowników itp.

Po co połączyć telefon z telewizorem?

Kiedy wiesz już, jak połączyć telefon z telewizorem LG, możesz wyświetlać na ekranie dowolne obrazy. Czy warto skorzystać z takiego rozwiązania? Za pomocą telefonu trudno przeprowadzić ciekawe lekcje lub prezentacje dla większej grupy osób, gdyż ekran smartfona oraz wbudowany w nim głośnik nie wystarczają, by przedstawić ważne treści. Wykorzystanie telewizora z funkcją smart TV w szkole lub na uczelni sprawia, że wykładowca lub nauczyciel może opowiedzieć studentom bądź uczniom więcej na określony temat.

Ekran telewizora sprawdza się również, gdy przedstawiciel handlowy chce pokazać swoim klientom prezentację na temat danego produktu. Na większym ekranie łatwiej podkreślić jego zalety i opowiedzieć o korzyściach z nabycia pokazywanego sprzętu lub przedmiotu.

Oglądanie zdjęć, filmów i prezentacji na ekranie telewizora

Telewizor połączony z siecią Wi-Fi w domowym zaciszu może przydać się do oglądania filmów i zdjęć zapisanych na własnym dysku, jednak poza domem przyłączenie do samej sieci bezprzewodowej innej osoby niewiele daje. Z pomocą kabla USB lub modułu Bluetooth można połączyć telewizor ze smartfonem i w ten sposób obejrzeć swoje ulubione filmy lub seriale w dowolnym miejscu.

Podobnie jest ze zdjęciami w pamięci telefonu. Połączenie z telewizorem Samsung, Apple lub LG umożliwia pochwalenie się znajomym pamiątkowymi fotografiami z wakacji, ślubu lub innej uroczystości rodzinnej. Na ekranie można też wyświetlić gotową prezentację ze slajdami, które przedstawiają np. kolejne wydarzenia z życia przyjaciela, który ma urodziny.

Czy do każdego telewizora można podłączyć telefon?

Podłączenie telefonu do telewizora jest możliwe w większości odbiorników, nawet w przypadku starszych TV. Powinno się jednak pamiętać, ze sposób podłączenia zależy od dostępnych wejść i funkcji posiadanych sprzętów.

W starszych modelach telewizorów często potrzebne są specjalne przejściówki do kabli, by dopasować je do dostępnych złączy.

W nowszych modelach telewizorów można z kolei skorzystać z szybkiego połączenia za sprawą modułów Bluetooth bądź domowej sieci Wi-Fi, by uniknąć konieczności korzystania z dodatkowych przewodów. Dzięki temu połączenie telefonu z TV nikomu nie powinno sprawiać problemów.

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama