W innowacyjny sposób –  od internautów! Jak to zrobić? Doradzi Przemysław Róziecki, twórca pierwszego portalu w Polsce, gdzie można znaleźć finansowe wsparcie! Seminarium odbędzie się 20 listopada (środa) o godzinie 12.45 w Klubie Akadamickim IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Innowacyjna i bardzo intuicyjna platforma crowdfundingowa  www.crowdangels.pl została stworzona dla osób z niebanalnymi pomysłami na biznes, które wiedzą jak je skomercjalizować i poszukują wsparcia finansowego dla projektu w zamian za udziały w planowanym przedsięwzięciu. To najnowszy projekt dofinansowany z projektu „InnoFund – Kapitał na innowacje”, realizowanego przez Centrum Transferu Innowacji i Przedsiębiorczości WSIiZ.

– Crowdfunding (finansowanie społecznościowe) staje się coraz bardziej popularny. Na świecie funkcjonuje ponad 600 portali crowdfundingowych i według Deloitte w 2013 roku dzięki mechanizmowi finansowania społecznościowego internauci sfinansują projekty na łączną kwotę ponad 3 miliardów dolarów. Dlatego przekazaliśmy kapitał zalążkowy z projektu InnoFund na to przedsięwzięcie – podkreśla dr Marta Czyżewska, kierownik projektu „InnoFund – Kapitał na innowacje”, realizowanego w WSIiZ.

Zainwestuj w ciekawy pomysł!

Crowdangels.pl to pierwsza i jedyna platforma finansowania społecznościowego przedsięwzięć biznesowych w Polsce. Crowdangels.pl prezentuje nowy, rewolucyjny sposób na pozyskanie kapitału na start lub rozwój innowacyjnej działalności gospodarczej.

– Wystarczy stworzyć projekt w czterech prostych krokach, opisać cel zbiórki środków finansowych, załączyć niezbędne dokumenty, określić cel finansowy oraz pakiet udziałów lub akcji, który zostanie zaoferowany w zamian za finansowanie pomysłu – zdradza mechanizm Przemysław Róźiecki, twórca Crowdangels.pl  – Po zaakceptowaniu projektu będzie on prezentowany w serwisie crowdangels.pl, a inni użytkownicy  mogą dokonywać wpłat, jednocześnie oczekując udziałów w prezentowanej spółce.

Minimum 50 zł za udziały

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Minimalna kwota wpłaty na rzecz projektu równa się wartości jednego udziału ustalonego przez użytkownika. Będzie to zawsze wielokrotność 50 zł. Już za tak niewielką kwotę można stać się udziałowcem w innowacyjnej spółce. Dokonując wpłat, każdy użytkownik serwisu crowdangels.pl automatycznie podpisuje umowę inwestycyjną z projektodawcą. Wzór umowy inwestycyjnej dostępny jest dla każdego zarejestrowanego użytkownika pod adresem: crowdangels.pl/Umowa-inwestycyjna.html

Projekt może być prezentowany w serwisie przez okres nie krótszy niż 30 i nie dłuższy niż 180 dni. Jeżeli w wyznaczonym terminie osiągnie cel zbiórki (100%), w imieniu projektodawcy rozpoczyna się procedury prawno-księgowe w celu przekazania udziałów lub akcji osobom inwestującym w prezentowaną za pośrednictwem serwisu spółkę. Kolejnym i ostatnim krokiem jest przekazanie środków finansowych, które inwestorzy wpłacili na realizację projektu, na rzeczy pomysłodawcy.

– Jeżeli projekt nie osiągnie poziomu 100% w wymaganym czasie, pieniądze zwracane są wspierającym. Działamy w myśl biblijnej zasady: ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka. 50 czy 200 zł to nie jest wielka kwota, ale jak zbierze się wiele osób, które wierzą w powodzenie projektu to można zdobyć pokaźną sumę. Przekazywanie środków na poszczególne projekty odbywa się za pośrednictwem płatności PayPal oraz serwisu transferuj.pl – mówi Róziecki.

httpv://www.youtube.com/watch?v=cvbn4K1yEcc#t=21

Strona projektu prezentowana w serwisie to zaawansowane narzędzie marketingowe. Dzięki dostępnym wtyczkom społecznościowym można promować projekt w popularnych serwisach społecznościowych. Pomysłodawca ma także dostęp do panelu dyskusyjnego, gdzie potencjalni inwestorzy będą mogli zadawać pytania na temat pomysłu. Dlatego serwis Crowdangels.pl to nie tylko opcja pozyskania kapitału. To również możliwość przedstawienia szerszemu odbiorcy swojego pomysłu w celu uzyskania opinii o projekcie, zanim faktycznie dokona się kapitałochłonnych inwestycji w swój pomysł.

– Finansujmy ciekawe pomysły i twórzmy miejsca pracy. Pomagajmy innowacyjnym pomysłom rozwinąć skrzydła jednocześnie zostając współudziałowcami we wspieranych biznesach – zachęca pomysłodawca innowacyjnego portalu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama