Zdjęcie - panorama Rzeszów
Zdjęcie: Rzeszów / materiały partnera

Rzeszów, stolica Podkarpacia, jest jednym z największych ośrodków gospodarczych w południowo-wschodniej części kraju. Dynamiczny rozwój miasta, w tym wzrost rynku ofert pracy, przyciągnął inwestorów, którzy oferują w Rzeszowie różnorodne mieszkania na sprzedaż.

Więcej miejsc pracy to więcej ofert nieruchomości

To, co przyciąga do miasta nowych mieszkańców, to przede wszystkim niezwykle atrakcyjny rynek pracy. Rzeszów słynie obecnie z przemysłu lotniczego czy usług informatycznych. W tych dwóch gałęziach nieprzerwanie notuje się zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników.

Pracodawcy nie wahają się przekonywać swoją ofertą nawet osób spoza województwa. To przekłada się na obrót nieruchomościami. Mieszkania na sprzedaż w Rzeszowie kuszą zarówno ceną, jak i komfortem.

Rekordowy rok na rynku nieruchomości

Rok 2021 był przełomowy dla mieszkańców Rzeszowa pod względem obrotu nieruchomościami. Ceny mieszkań nieustannie rosły. Nie zniechęcało to nabywców do uczestniczenia w wyścigu po lokale. O boomie inwestycyjnym świadczy chociażby liczba wydanych pozwoleń na budowę nowych nieruchomości, która wzrosła w zeszłym roku o niemal 30 proc. 

Mieszkania na sprzedaż w Rzeszowie nadal spotykają się z zainteresowaniem. Eksperci podkreślają, że w Stolicy Podkarpacia notowany jest wyższy popyta na mieszkania niż w innych, nawet bardzo dużych aglomeracjach.

Miasto z perspektywą zawodową

Populacja Rzeszowa liczy blisko 200 tysięcy osób. Stolica Podkarpacia przyciąga osoby z całej Polski, które szybko zaczynają postrzegać miasto jako idealne miejsce do życia. Atrakcyjne mieszkania na sprzedaż w Rzeszowie, liczne oferty pracy, silnie rozwinięta sieć placówek edukacyjnych oraz ciekawe miejsca, w których można aktywnie spędzić czas z rodziną i znajomymi – czego chcieć więcej? W tak komfortowych warunkach bez wątpienia można rozwinąć zawodowe umiejętności i spełnić wszelkie plany.

Zakup mieszkania sposobem na inflację

Rok 2021 był przełomowy dla mieszkańców Rzeszowa pod względem dynamicznego obrotu nieruchomościami. Ceny mieszkań nieustannie rosły, co nie zniechęcało nabywców do uczestnictwa w wyścigu o zakup atrakcyjnego lokalu. O boomie inwestycyjnym świadczy chociażby liczba wydanych pozwoleń na budowę nowych nieruchomości, która wzrosła w zeszłym roku o niemal 30 proc. 

Mieszkania na sprzedaż w Rzeszowie są ciekawą alternatywą w zakresie ochrony wartości pieniądza. Jak wskazują eksperci z zakresu finansów i nieruchomości pojawiła się nowa grupa klientów, która posiadane oszczędności przeznacza na zakup mieszkania na rzeszowskim rynku. Stanowi to bowiem jeden z skuteczniejszych sposobów na ochronę zgromadzonych zasobów finansowych przed wpływem inflacji. 

Panorama Rzeszowa
Zdjęcie: panorama Rzeszowa / materiały partnera

Praca a kupno mieszkania

Rzeszowski rynek pracy wciąż pozostaje nienasycony pod względem wykształconych specjalistów z dziedzin IT, lotnictwa czy farmaceutyki. Praca w tych zawodach pozwala zgromadzić niezbędne środki na wkład własny przy zakupie nieruchomości na kredyt.

Eksperci są zdania, że nie warto czekać z zakupem lokalu, ponieważ mieszkania w Rzeszowie mogą być jeszcze droższe w przyszłym roku lub za dwa lata. Trendom tym poddają się nabywcy – z zaskoczeniem można stwierdzić, że spory procent kupujących dysponuje pokaźną ilością gotówki, która pozwala zaciągnąć dużo mniejszy kredyt. 

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama