Wykłady na temat prowadzenia własnego biznesu, indywidualne konsultacje dla osób zakładających działalność gospodarczą oraz praktyczne porady dla startupowców. We wtorek w Rzeszowie rozpoczyna się Startup Europe Week. Potrwa cały tydzień.

Startup Europe Week potrwa do 5 lutego. Większość spotkań i prelekcji zorganizowana zostanie w rzeszowskim kampusie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. SEW to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest promocja przedsiębiorczości oraz rozwijanie lokalnych ekosystemów startupowych.

Współorganizatorem SEW w Rzeszowie jest WSPiA, Katedra Nauk o Zarządzaniu i Ekonomii WSPiA oraz działająca w uczelni Klinika Przedsiębiorczości i Koło Naukowe Prawa Gospodarczego. Jak tłumaczy Rafał Witkowski, opiekun Kliniki, jest to bardzo cenna inicjatywa.

– Szczególnie dla studentów i osób, które chcą założyć własny biznes. Przez cały tydzień w rzeszowskim kampusie WSPiA zorganizujemy kilkanaście spotkań, wykładów i warsztatów na temat prowadzenia własnego biznesu. Zaprosiliśmy do współpracy władze samorządowe i inne instytucje otoczenia biznesu. W planach są m.in. otwarte spotkania na temat przedsiębiorczości, tworzenia biznesplanów oraz prawnych aspektów rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej – wylicza Rafał Witkowski.

Dodaje, że podczas Startup Europe Week w WSPiA będzie można także dowiedzieć się, jakie wsparcie od władz lokalnych mogą otrzymać początkujący przedsiębiorcy, jakie są fundusze i programy UE dla przedsiębiorców.

– Co bardzo ważne, wydarzenia organizowane w ramach Startup Europe Week w Rzeszowie mają wymiar praktyczny. Przeważać będą warsztaty oraz indywidualne konsultacje z praktykami biznesu. Do współpracy zaprosiliśmy przedstawicieli m.in. Izby Przemysłowo-Handlowej, Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, Kancelarii Adwokackich, Izby Skarbowej, ZUS, Społecznej Podkarpackiej Akademii Najlepszych Praktyk, RARR oraz studentów i naukowców – wykładowców WSPiA – tłumaczy Rafał Witkowski.

W ramach SEW  w dniach od 1 do 5 lutego w ponad 200 miastach w całej Europie organizowane są spotkania mające pomóc w integracji w skali lokalnej i międzynarodowej działaczy na rzecz młodego biznesu. Startup Europe Week to wydarzenie skierowane do nowych przedsiębiorców oraz tych, którzy dopiero chcą założyć firmę.

Program SEW w WSPiA znaleźć można TUTAJ.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama