Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Jak przygotować trasę koncertową dla nieznanej kapeli a przy tym nie zbankrutować i nie wyłysieć? Warsztaty dla młodych kapel i początkujących menadżerów muzycznych odbędą się 29 kwietnia w Rzeszowskich Piwnicach. 

Warsztaty menadżersko-muzyczne poprowadzi Bartek „Borówka” Borowicz, były dziennikarz, który publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Teraz Rocku”, był też felietonistą „Gazety Magnetofonowej”. Miał swoje programy w TVP3 (zanim stała się telewizją rządową), Esce Rock czy Radiofonii.

„Borówka” rzucił to wszystko, bo zaczął zajmować się organizowaniem koncertów. Ale nie wielkich a’la Opener, lecz tych małych kameralnych – dla 30, może 100 osób. Przez 15 lat jego firma Borówka Music zorganizowała ponad 4200 takich koncertów na terenie Polski i 20 innych krajów – od Mołdawii po Islandię. On lubi małe, bo małe jest piękne.

„Borówka” robi małe koncerty, nawet we wioskach. Koncerty w nietypowych miejscach: mieszkaniach (tych przygotował ponad 300!), więzieniach, szpitalach czy na dachach budynków to jego domena. 

Na warsztatach „Borówka” opowie, jak przygotować trasę koncertową dla nieznanej kapeli a przy tym nie zbankrutować. – Zapraszamy początkujących managerów i muzyków, którzy sami dbają o swoją karierę. Szkolenie jest okazją do zdobycia cennej wiedzy oraz doświadczenia z zakresu organizacji koncertów i tras koncertowych – mówi Borowicz.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 18:00. Udział w nich jest płatny: 50 zł (do końca marca), 70 zł (do 25 kwietnia) i 80 zł (później). Bilety można kupić na biletomat.pl.

Podczas zajęć dowiesz się, jak ułożyć trasę, jak wypromować koncerty, w których miastach i miejscach warto grać a które lepiej omijać, czy lepiej wynająć na trasę busa czy wziąć dwie zdezelowane osobówki od rodziców, co zrobić, aby o koncercie trąbiły media, jak załatać dziury w trasach, w jaki sposób szukać miejsc, klubów do grania.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama