Reklama

Od 5 grudnia do 31 stycznia rzeszowskie ulice będą ozdobione świątecznym oświetleniem. Miasto jest na etapie wyboru firmy, która dostarczy świecidełka.

[Not a valid template]

 

Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie ogłosił przetarg na wybór firmy, która zajmie się świątecznym oświetleniem miasta. Ratusz zamówił 19 rodzajów oświetlenia. W środę mija termin zgłaszania ofert, ale urzędnicy zaczną je analizować dopiero w poniedziałek, bo niektóre oferty mogą przyjść pod koniec tygodnia. Liczy się bowiem data stempla pocztowego.

Urzędnicy nie chcą w tym roku zdradzać, ile miasto przeznaczyło pieniądze na świąteczne oświetlenie rzeszowskich ulic. W ostatnich dwóch latach przetarg na wypożyczenie światełek wygrywała gliwicka firma Perfekt-Rem. Rok temu miasto zapłaciło jej ponad 600 tys. zł, dwa lata wcześniej 700 tys. zł, co wywołało liczne komentarze, czy ratusz czasem nie przesadza w wydawaniu pieniędzy na ten cel.

Miasto nie podaje, ile tym razem chce przeznaczyć pieniędzy na świecidełka, by firmy swoich propozycji nie dostosowywały do tej kwoty. Ale mając doświadczenia z poprzednich lat, niewiele to da. Perfekt-Rem znów wystartuje w przetargu i pewnie go wygra.

Gdzie zaświecą ozdoby świąteczne?

Ulice w Rzeszowie ozdobione będą światełkami od 5 grudnia do 31 stycznia kolejnego roku. W pierwszej kolejności oświetlenie dekoracyjne ma być zamontowane na Rynku oraz na deptakach (ulice Kościuszki, Grunwaldzka i 3 Maja).

W dalszej kolejności świetlne ozdoby mają być zainstalowane na placu Farnym, ul. 3 Maja, Jagiellońskiej, Marszałkowskiej, wiadukcie Tarnobrzeskim, rondzie Jana Pawła II, al. Cieplińskiego, ul. Lisa-Kuli, placu Śreniawitów, ul. Kilara, Moście Zamkowym, ul. Grottgera ul. Asnyka, al. Piłsudskiego, ul. Słowackiego, Matejki, Sokoła, wiadukcie Śląskim, skwerze Kazimierza Górskiego, al. Kopisto, rondzie Rejtana-Kopisto-Niepodległości, rondzie Pobitno.

Na Rynku ma stanąć 15-metrowa choinka. Ma być oświetlona warkoczami świetlnymi migającymi na śnieżno-biały kolor, okręgami świecącymi na czerwono. Drzewko ma być zwieńczone trójwymiarową gwiazdą.

Na Rynku oświetlonych będzie 26 latarni. Wokół nich mają być warkocze świetlne w barwie śnieżnej bieli oraz pierścienie w kolorze czerwonym.

Na ul. 3 Maja 48 latarni zostanie oświetlonych trójwymiarową ozdobą w kształcie łezki z warkoczami świetlnymi w kolorze zimnej i ciepłej bieli. Na tej ulicy konary drzew też mają być ozdobione, ale punktowymi migającymi światełkami w barwie zimnej bieli.

Na wysepce ronda Pobitno ma stanąć wysoki na prawie 2,5-metrowy anioł. Na Rejtana, Kopisto, Niepodległości wysepka ronda ma być udekorowana 3-metrową choinką. Oprócz tego, w tym rejonie ma być ustawionych 6 bombek.

Rzeszów przoduje w rankingach

Mimo, że są głosy, by ratusz przystopował ze świątecznym oświetleniem miasta, to jednak większości mieszkańcom się ono podoba. Rzeszów bierze udział licznych w konkursach na najlepiej oświetlone miasto oraz inwestycję. – Zawsze jesteśmy na czele rankingów – podkreśla Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Tegoroczne ozdoby świąteczne mają się różnić od tych z poprzedniego roku. – Chcemy, żeby co roku było coś zupełnie nowego. Świecące ozdoby oczywiście są podobne, ale staramy się, żeby się nie powtarzały, by każdy odcinek miasta był inny – dodaje Chłodnicki.

(sl)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama