Sezon jesienno-zimowy może okazać się dla kierowców prawdziwym utrapieniem. Zmrok zapada szybko i znacznie pogarsza widoczność, do tego dochodzą też opady deszczu i śniegu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak wygląda sytuacja drogowa w Rzeszowie.

Poruszanie się po mieście to czasem trudna sztuka, szczególnie w godzinach szczytu i podczas złych warunków pogodowych. Wczesna zimą bywa jednak łaskawa. Najnowsze badania wskazują, że kierowcy z Rzeszowa nie mają na razie powodów do narzekań, choć trudno też mówić o specjalnej radości.

– Średnie prędkości osiągane przez kierowców najwyraźniej się ustabilizowały, co znajduje odzwierciedlenie w liczbach – mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl – W ścisłym centrum miasta średnia prędkość pojazdów oscyluje wokół 33 km/h. W grudniu 2012  oraz w maju 2013 roku oraz wartości te były do siebie bardzo zbliżone – tłumaczy Florkowska.

Trochę dalej, znacznie szybciej

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wystarczy, że kierowca oddali się nieco od centrum miasta (na odległość 2-5 km) aby średnia prędkość pojazdu wzrosła aż o 11 km/h (do 44 km/h). Jeszcze szybciej, bo ok. 56 km/h poruszają się pojazdy w obszarze położonym 5-10 km od centrum Rzeszowa. Na obrzeżach miasta prędkościomierze wskazują ok. 63 km/h.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się w ścisłym centrum Rzeszowa i po głównych trasach wyjazdowych z miasta w godzinach szczytu (6:00-9:00 oraz 16:00-18:00) w listopadzie 2013.

W promieniu do 2 km od ścisłego centrum przeanalizowano prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po wszystkich ulicach. W odległości 2-15 km od ścisłego centrum zbadano główne trasy dojazdowe do centrum miasta.

redakcje@rzeszow-news.pl

Reklama