Loty do miejsc docelowych wymagają odpowiedniego przygotowania, niezależnie od tego, czy jest to podróż wakacyjna, czy w celach biznesowych. Wymaga to od nas podjęcia kilku kroków, zarówno jeśli chodzi o pakowanie, przygotowanie niezbędnych dokumentów, jak i psychiczne nastawienie do spędzenia kilku godzin w samolocie. Podobnie, jeśli chcemy odebrać kogoś z lotniska, musimy dobrze opracować plan i logistykę uwzględniającą np. opóźnienia lotów. Istnieje jednak coś, co ułatwi nam obie kwestie.

Możliwość śledzenia lotów w rzeczywistym czasie to wyjątkowa usługa, która pozwala sprawdzić, jak dokładnie wygląda trasa samolotu, poznać parametry dotyczące wysokości i prędkości, a także przewidzieć jego ewentualne opóźnienie.

Współcześnie, gdy korzystamy z wielu aplikacji czy stron internetowych ułatwiających zorganizowanie i przygotowanie do podróży, wydaje się to kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem, które pomoże nam przygotować się do wyjazdu. Cieszy się też coraz większym zainteresowaniem wśród turystów doceniających prostotę jego użytkowania.

Co można zobaczyć?

Przeloty samolotami wiążą się z opóźnieniami spowodowanymi pogodą, warunkami na lotnisku czy problemami technicznymi, zdarzającymi się w wielu miejscach. Wpływa to na całą organizację podróży, dlatego dobrze by było tę informację otrzymać nieco wcześniej, aby wprowadzić stosowne zmiany.

Udostępniony przez FRU.PL radar lotów to narzędzie, które pomoże śledzić, gdzie aktualnie znajduje się samolot – nasz lub ten, z którego chcemy odebrać bliską osobę.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dzięki temu możemy samodzielnie sprawdzić trasę samolotu, przekonać się, gdzie aktualnie przelatuje oraz poznać najważniejsze informacje na temat samego lotu, np.:

  • nazwę linii lotniczej;
  • port, z którego nastąpił wylot;
  • miejsce docelowe, gdzie ma wylądować;
  • planowaną i aktualną godzinę wylotu;
  • planowaną i szacowaną godzinę przylotu.

O wyjątkowości tego radaru świadczy fakt, że można na żywo śledzić postępu lotu, czyli ile już pokonał kilometrów i ile mu jeszcze zostało. Fani awioniki ucieszą się, że będą mogli też zobaczyć zdjęcie samego samolotu, a także poznać jego numer rejestracyjny i kraj pochodzenia. Wystarczy podać numer lotu, ewentualnie rejestracyjny/ogonowy samolotu.

Dane techniczne

Śledząc lot, można sprawdzić także wysokość, na jakiej aktualnie znajduje się samolot, prędkość, z jaką pokonuje dystans i dokładne współrzędne. Ciekawą funkcją jest również opcja sprawdzenia, czy nad daną maszyną lub w niewielkiej odległości znajdują się inne samoloty. Pozwala to przenieść się w wirtualny świat i zobaczyć na własne oczy, jak może wyglądać profesjonalna organizacja lotów w wieży.

Mapa jest bardzo łatwa w interpretacji. Zobaczyć można na niej najważniejsze lotniska, a także sprawdzić aktualny ruch pasażerski i plany lotów. Samoloty oznaczone są kolorowymi ikonkami, których barwa zmienia się w zależności od wysokości, na której się znajdują.

 

 

Reklama