rzeszow-jak-urzadzic-sypialnie

Jakość snu zależy między innymi od miejsca, w którym udajemy się na nocny odpoczynek. Sypialnia powinna być naszą prywatną oazą, w której będziemy wypoczywać każdej nocy, a czasami również w dzień. Jak stworzyć miejsce, które wspiera zdrowy, spokojny sen? Oto 5 ponadczasowych rozwiązań i inspiracji.

Jak urządzić sypialnię? 5 porad dla zdrowego snu

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ogromny wpływ na jakość naszego snu ma miejsce, w którym zasypiamy. Tymczasem odpowiednio urządzona sypialnia pozwala się wyciszyć, nie dostarczając dodatkowych bodźców. Ponadto czujemy się w niej komfortowo i bezpiecznie. To, jaki styl wybierzemy dla naszego mieszkania, w tym również dla sypialni, uzależnione jest od naszych własnych preferencji. Niemniej jednak warto przestrzegać 5 zasad, dzięki którym zdecydowanie lepiej będzie nam się spało na co dzień:

  1. W sypialni powinny królować lekkie, stonowane kolory.
  2. Należy wybrać odpowiedniej jakości materac.
  3. W pomieszczeniu powinny znaleźć się meble wykonane z naturalnych materiałów.
  4. Warto pozostawić w sypialni nieco wolnej przestrzeni.
  5. Temperatura w pomieszczeniu nie powinna przekraczać 20 stopni, warto też wyposażyć się w nawilżacz powietrza.

rzeszow-jak-urzadzic-sypialnie

Jakie kolory wybrać do sypialni?

Beż, biel, odcienie szarości – to ponadczasowa klasyka, która króluje w sypialniach. Wbrew pozorom tego rodzaju kolory nie tylko dobrze wpływają na nasze samopoczucie, ale również dają spore możliwości aranżacyjne. Pasują bowiem do wszystkich innych barw, dlatego decydując się na nie, mamy wolną rękę w kontekście wyboru meble czy innego rodzaju dodatków. Jeśli marzą nam się nieco odważniejsze kolory, wygospodarujmy dla nich jedną ścianę, a pozostałe zaaranżujmy w nieco spokojniejszych tonach. Dobrym rozwiązaniem będą też tapety z motywami natury, które wprowadzą do pomieszczenia harmonię i ład.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Materac dla dobrego snu

Jak spać, żeby się wyspać? Wszystko zaczyna się od dobrego materaca, dzięki któremu przez całą noc będziemy czuć się komfortowo. Warto wybrać model, który będzie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Innego bowiem materaca potrzebują osoby zdrowe, innego z chorobami kręgosłupa. Wysokiej jakości modele można znaleźć w sklepie internetowym: https://sennamaterace.pl/. Jest to autoryzowany dystrybutor marki Hilding, który oferuje produkty z najwyższej półki. Materace do łóżka małżeńskiego znaleźć można na: https://sennamaterace.pl/115-materace-200×200

Jak zaaranżować przestrzeń w sypialni?

Aranżacja sypialni skupia się przede wszystkim na odpowiednim rozplanowaniu przestrzeni w pomieszczeniu. Ważne, aby wykorzystać meble i dodatki wykonane z naturalnych materiałów, które sprawiają, że całość stanie się jeszcze bardziej przyjazna. Niemniej jednak i tych nie powinno znajdować się sypialni zbyt wiele. Warto pozostawić nieco wolnej przestrzeni, dzięki której lepiej odnajdziemy się we wnętrzu. Jeśli sypialnia wydaje się nam pusta, możemy położyć na podłodze mały dywanik albo postawić donicę z rośliną. Dzięki temu nieco uzupełnimy przestrzeń, a jednocześnie nie dodamy do niej niepotrzebnych elementów. Naładowana po brzegi sypialnia nie sprzyja regeneracji, ponadto trudno zachować w niej porządek i ład. Nieco więcej problemów w kontekście aranżacji pomieszczenia mają osoby, które pracują w domu, nie mając możliwość urządzenia „biura” na przykład w salonie. Powinny one wydzielić w sypialni strefę przeznaczoną do pracy oraz miejsce, w którym skupią się na odpoczynku. Te dwie przestrzenie można oddzielić na przykład ozdobną kotarą czy miniparawanem dla jeszcze lepszego efektu.

Wysokiej jakości powietrze dla zdrowego snu

W trosce o zdrowy sen powinniśmy zadbać o jakość powietrza w sypialni. Ważne, aby temperatura w pomieszczeniu nie przekraczała 20 stopni. Niemniej jednak często mamy do czynienia z suchym powietrzem, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Wtedy też kaloryfery pracują na pełnych obrotach, a my często wybudzamy się w nocy, chcąc napić się wody. Ponadto stan naszej skóry pozostawia wiele do życzenia. Suche powietrze nie sprzyja więc regeneracji, dlatego warto zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza. Jeśli nie chcemy kupować dodatkowego urządzenia, możemy położyć na kaloryferze mokre ręczniki, dzięki którym jakość powietrza ulegnie poprawie. Pamiętajmy, aby zrezygnować z różnego rodzaju patyczków zapachowych czy olejków, chyba że służą one aromaterapii i są używane w niewielkich ilościach. Zapachy mogą bowiem negatywnie oddziaływać na nasz organizm, powodując bóle głowy, a tym samym trudności z zasypianiem.

rzeszow-jak-urzadzic-sypialnie

Reklama