Reklama

Symulatory dachowania, konkursy z alkogoglami, pokaz ratownictwa z udziałem psów – to tylko część atrakcji podczas I Rzeszowskiego Dnia Bezpieczeństwa i Zdrowia. Impreza w niedzielę (21 czerwca) na bulwarach.

Impreza odbędzie się w Przystani Caffe. Rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 18:00.

– Pierwsza pomoc – temat szczególnie ważny przed i w trakcie wakacji. Trzeba wiedzieć, jak się zachować podczas wypadku. Dlatego już w niedzielę nauczymy Was jak szybko i skutecznie udzielać pierwszej pomocy i co zrobić w sytuacji zagrożenia zdrowia – zapowiadają organizatorzy.

Powiedzą też, co jest niezbędne w apteczce pierwszej pomocy i jak tego używać. Pokażą m.in. jak zrobić „usta-usta” z maseczką pierwszej pomocy. Podczas pikniku zostanie przeprowadzona akcja „Ratuj życie z maseczką”, której celem jest przyzwyczajanie ludzi do posiadania maseczki resuscytacyjnej.

W programie dla dorosłych ponadto symulatory dachowania i zdarzeń, pokaz ratownictwa z udziałem psów, konkursy z alkogoglami, trening zumby, pokaz tańca discofox, punkt medyczny z bezpłatnymi badaniami ciśnienia oraz cukru we krwi, konkursy z nagrodami.

Na dzieci czekać będą mini plac zabaw, Klinika Małego Misia, Planeta Malowania Buziek, Planeta Rysunku, zajęcia edukacyjne, wata cukrowa, popcorn, grill i wiele innych atrakcji.

redakcj@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: