Zdjęcie: Materiały organizatorów
Reklama

Osiem spotkań na temat pozyskania dofinansowania do wymiany ciepła odbędzie się w Rzeszowie. 

Spotkania organizuje stowarzyszenie Rzeszowski Obszar Funkcjonalny, które realizuje projekt “Zdrowe powietrze jest lepsze”. Mogą do niego przystępować mieszkańcy gmin: Rzeszów, Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Głogów Małopolski, Krasne, Łańcut, miasto Łańcut, Trzebownisko i Tyczyn.

Projekt jest adresowany do odbiorców „zbiorowych” – spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych, TBS, właściciel lokali komunalnych, gmin, spółek komunalnych, komunalnych zakładów budżetowych oraz odbiorców „indywidualnych” – właścicieli prywatnych budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych.

Mieszkańcy będą mogli uzyskać dofinansowanie do wymiany dotychczas używanych źródeł ciepła na nowe, energooszczędne i ekologiczne kotły gazowe, kotły na biomasę, kotły na ekogroszek lub wpięcie do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 85 procent. W Rzeszowie odbędzie się osiem spotkań, na których mieszkańcy dowiedzą się o szczegółach uczestnictwa w projekcie. Sam nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 7 stycznia i potrwa do 28 lutego 2020 r. 

Wszystkie spotkania informacyjno-szkoleniowe w Rzeszowie odbędą w auli Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny 21. Wszystkie rozpoczynać się będą o godz. 17:00. Spotkania odbędą się: 19 listopada, 21 listopada, 26 listopada, 28 listopada, 3 grudnia, 5 grudnia, 17 grudnia i 19 grudnia. 

Podczas spotkań uzyskacie informacje na temat zagrożeń związanych z wykorzystywaniem dotychczasowych źródeł ciepła, zalet ich wymiany oraz zasad udziału w projektach.

Informacje na temat udziału w projekcie znajdziecie też na stronie www.rof.org.pl w zakładce “Dla mieszkańców”. Tam też jest harmonogram spotkań w pozostałych gminach, w których realizowany będzie projekt. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: