Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Ćwiczysz, jak szalona, a waga nie stanęła w miejscu? Chcesz jeść lepiej i zdrowiej, ale nie wiesz od czego zacząć? Przyjdź na spotkanie z dietetykiem do Rzeszowskiego Inkubatora Kultury.

Zdrowe odżywianie, chęć utraty wagi, czy po prostu lepsze samopoczucie – aby to osiągnąć czasami wystarczy trochę ruchu i odpowiednia dieta. Z tym pierwszym nie mamy większego problemu, aby dopasować do siebie taką aktywność fizyczną, która daje nam pożądany efekt i sprawi radość. Gorzej bywa z dopasowaniem diety.

Najczęściej słyszymy, że właściwa dieta powinna być zbilansowana. Pytanie, co to oznacza? Na pewno nie głodówkę, przez którą głownie tracimy wodę w organizmie, zwalniamy swój metabolizm, a na końcu dopada nas efekt jojo.

Dlatego w przypadku diety warto sięgnąć po radę specjalisty. Za taką usługę często trzeba zapłacić i to czasami nie małe pieniądze. Dlatego Rzeszowski Inkubator Kultury, który działa w Estradzie Rzeszowskiej, rusza na pomoc tym, którzy chcą poznać zasady zdrowego odżywiania.

Dietetyczne zawiłości i tajemnice będą odkrywane w ramach syklu spotkań “Kultura zdrowego żywienia”, gdzie będzie poruszana tematyka zdrowego odżywiania oraz wprowadzania dobrych nawyków do codzienności.

W programie cyklu znajdą się wykłady, pogadanki oraz konsultacje. Profesjonalna dietetyk – Dominika Słotwińska – omówi zasady zdrowego żywienia, postara się wyjaśnić, dlaczego tak lubimy słodycze oraz zmierzy się z najpopularniejszymi mitami dietetycznymi. Każda osoba będzie miała szanse zadać pytanie lub skonsultować kwestie żywieniowe.

Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się 6 lutego (środa) o godz. 18:00 w siedzibie Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24). Wstęp jest bezpłatny, ale należy sobie wcześniej zarezerwować miejsce, pisząc na adres: akawa@estrada.rzeszow.pl

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: