Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

– W tym roku rozpoczniemy inwentaryzację drzew na terenie całego naszego miasta – zapowiedział w poniedziałek Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Jak poinformował na Facebooku prezydent Fijołek, powstanie elektroniczna baza danych m.in. do oceny stopnia zadrzewienia poszczególnych terenów miejskich, oceny stanu zdrowia drzew. Dzięki inwentaryzacji wyznaczone zostaną mapy miejskich wysp ciepła.

„Dodatkowo powstaną także: mapa sieci hydrograficznej i mapa zanieczyszczeń światłem” – zapowiedział Konrad Fijołek. Jego zdaniem, dzięki zebranym danym, miasto sprawniej i efektywniej będzie zarządzać „zielonymi” terenami. 

Na stronie bulwaryrzeszow.obliview.com jest już Mapa Drzew, umieszczono na niej 3151 drzew – z ich dokładną lokalizacją, kondycją i gatunkami. Mapa zawiera wysokorozdzielczą ortofotomapę oraz numer terenu.

Konrad Fijołek twierdzi, że to „wspaniały materiał”, który może zostać wykorzystany w projektowaniu koncepcji zagospodarowania bulwarów. Te zinwentaryzowano niedługo po wygraniu przez Fijołka wyborów na prezydenta Rzeszowa w czerwcu 2021 roku.

W tym roku inwentaryzacja obejmie większy obszar. Przetarg na wykonawcę zostanie prawdopodobnie ogłoszony na wiosnę. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama