jaka-pasta-wybielajaca-zeby-jest-najlepsza

Na rynku produktów przeznaczonych do pielęgnacji jamy ustnej obecnych jest wiele rodzajów past do zębów, np. pasty remineralizujące, przeciwko próchnicy, na krwawienie dziąseł, na nadwrażliwość zębów, odświeżające, antybakteryjne, bez fluoru itd. Bardzo popularne są również pasty wybielające zęby. Czy tego typu produkty naprawdę rozjaśniają zęby? Jakie substancje powinny się w nich znaleźć? Jakie są najlepsze pasty wybielające zęby?

Pasta wybielająca pomaga usunąć przebarwienia powierzchniowe i poprawić kolor naszych zębów. Plamy na naszym uzębieniu pojawiają się w wyniku palenia papierosów oraz spożywania sporych ilości ciemnych owoców, kawy, herbaty czy innych silnie barwiących produktów spożywczych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jaka powinna być pasta wybielająca zęby?

Bardzo ważna przy wyborze najlepszej pasty wybielającej jest jej wartość współczynnika ścieralności RDA. Skuteczne preparaty wybielające zawierają RDA na poziomie powyżej 100. Jednak nie należy ich stosować zbyt często, gdyż ich działanie może doprowadzić do pojawienia się nadwrażliwości zębów. Z kolei środki do codziennego stosowania nie powinny przekraczać 45 RDA.

Składniki pasty wybielającej zęby

Większość produktów do usuwania osadów i przebarwień powierzchniowych zawiera substancje ścierne oraz składniki o właściwościach rozjaśniających szkliwo. Są to uwodniona krzemionka, nadtlenek wodoru, nadtlenek karbamidu, papaina czy pirofosforany. Działanie past wybielających może opierać się również na zastosowaniu tzw. węgla aktywnego.

Najlepsze pasty wybielające zęby

  • Pierwsza pasta wybielająca zęby, którą warto wziąć uwagę to Smilesonic Carbon White. Sprawdzi się wraz ze szczoteczką soniczną, ponieważ charakteryzuje się niskim współczynnikiem ścieralności zębiny (RDA). Pasta ma żelową konsystencję a w jej składzie obecne są łagodne środki pieniące. Wyróżnia się czarnym kolorem, za który odpowiada węgiel aktywny, który umożliwia skuteczne i bezpieczne usuwanie przebarwień ze szkliwa zębowego. Cena za tubkę o pojemności 75 ml wynosi 29 złotych.
  • Kolejną pastą wybielającą tej marki jest Smilesonic Premium White. Wyróżnia się silnymi właściwościami ściernymi dzięki zastosowaniu uwodnionej krzemionki i skutecznym usuwaniem nieestetycznych plam za sprawą papainy. Pastę cechuje relatywnie niski współczynnik ścieralności RDA 100. Czyni to ją produktem, który może być stosowany wraz ze szczoteczkami sonicznymi. Cena jest taka sama jak w przypadku Smilesonic Carbon White.
  • Jeśli chodzi o środki wybielające z węglem aktywnym, warto zapoznać się także z działaniem pasty SEYSSO Carbon Charcoal. Efektywnie wykorzystuje możliwości szczoteczek sonicznych, skutecznie usuwa osad nazębny i nie dopuszcza do tworzenia się kamienia nazębnego. Dodatkowo pasta zapewnia świeży oddech na dłużej. Cena pasty wynosi ok. 30 zł.
  • Warto zwrócić uwagę również na pastę wybielającą WhiteWash, która sprawdzi się w wybielaniu i polerowaniu zębów za sprawą nanocząsteczek srebra. Ponadto pasta wzmacnia szkliwo zębowe, wykazuje właściwości antybakteryjne i zapobiega występowaniu próchnicy. Może być stosowana przez osoby z nadwrażliwością zębów i zapaleniem dziąseł. Koszt tubki o pojemności 125 ml to ok. 40 zł.
  • Ostatni środek, który pokrótce przedstawiamy to pasta wybielająca Blanx White Shock. Produkt wybielająca i antybakteryjny, dodatkowo wykorzystujący składnik Actilux, który aktywuje się pod wpływem światła. Dzięki temu pomaga rozjaśniać zęby za każdym razem, gdy otwieramy usta, mówimy czy uśmiechamy się. Pasta dostępna jest również w wersji z nakładką naświetlającą i kosztuje wówczas ponad 60 zł a bez niej 20 zł.

 

Reklama