Jaka polska nazwa dla maszyny drążącej tunel S19? Jest konkurs GDDKiA

Do 23 listopada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czeka na propozycje nazwy dla Tunnel Boring Machine. To maszyna, która wydrąży ponad 2-kilometrowy tunel na drodze ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica.

 

Zdjęcia: materiały prasowe

Maszyna Tunnel Boring Machine do Polski jest sprowadzana z Hiszpanii, o czym pisaliśmy 31 sierpnia br. W tej chwili elementy maszyny są transportowane na plac budowy. Zanim TBM rozpocznie swoją pracę, GDDKiA chce maszynie nadać polską nazwę. 

Aby wziąć udział w konkursie „Nazwij maszynę TBM”, należy do 23 listopada br. przesłać propozycję nazwy (wraz z imieniem i nazwiskiem osoby zgłaszającej) na adres: nazwijTBM@gddkia.gov.pl. Co ważne, zgodnie z tradycją, imię powinno być żeńskie. 

– Każdy uczestnik może przesłać tylko jedno zgłoszenie. W konkursie mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie – wyjaśnia Joanna Rarus z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja wybierze maksymalnie sześć propozycji, które zostaną poddane pod głosowanie internautów. Głosowanie ma być między 28 listopada a 16 grudnia. Nazwa z największą liczbą głosów stanie się oficjalnym „imieniem” TBM.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W skład komisji wejdą przedstawiciele GDDKiA, wykonawcy i Ministerstwa Infrastruktury. 

Uczestnicy, których propozycje nazw trafią do drugiego etapu konkursu, będą mogli odwiedzić plac budowy tunelu na S19 Rzeszów Południe – Babica. Otrzymają też zestaw upominków od GDDKiA i wykonawcy inwestycji (Mostostal Warszawa i Acciona). 

Wyniki konkursu mają być ogłoszone 21 grudnia br., przed wysłaniem propozycji warto zapoznać się z regulaminem zabawy.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama