Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu ul. Grunwaldzka
Reklama

Najpierw z ulicy Mickiewicza zrobią deptak, potem wezmą się za ul. Grunwaldzką, by ostatecznie zakończyć prace na ul. Jagiellońskiej. To przymiarki ratusza do kolejnej modernizacji ulic w ścisłym centrum Rzeszowa.

O przebudowie deptaków mówi się już co najmniej od 2014 roku. W pierwszej wersji zakładano, że zostaną zmodernizowane ulice 3 Maja, Kościuszki i Grunwaldzka. Z tego planu obecnie zrealizowano 2/3. W lipcu ub. r. oddano do użytku nową Paniagę (ponad 7 mln zł), a w październiku br. ul. Kościuszki (2,4 mln zł).

W przyszłym roku miasto powinno zabrać się za remont ul. Grunwaldzkiej, ale, jak wiemy, Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, w połowie września br. uznał, że w pierwszej kolejności trzeba wyłączyć z ruchu ul. Mickiewicza i przeznaczyć ją na deptak. Mowa tu o ponad 100-metrowym odcinku do ul. Gałęzowskiego.

– Chcemy, aby to miejsce służyło mieszkańcom do wypoczynku. Na pewno będziemy chcieli w aranżacji tej przestrzeni wykorzystać istniejący pas zieleni. Pojawi się więcej kwiatów i nowe ławki – zapowiada Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – W nawierzchni na pewno zostaną przeprowadzone gruntowne prace podziemne – dodaje. 

Czy na ul. Mickiewicza też pojawią się granitowe płyty? – Trudno powiedzieć, ponieważ obecna nawierzchnia jest zabytkowa. O tym, co się z nią stanie, będzie decydował konserwator zabytków – tłumaczą urzędnicy. 

Miasto na przekształcenie ul. Mickiewicza w deptak zapisało w projekcie budżetu na 2019 rok 150 tys. zł. Całość inwestycji wstępnie oszacowano na ok. 2 mln zł. Ratusz zakłada, że modernizację uda się rozpocząć pod koniec 2019 r., tak, aby na wakacje 2020 r. mieszkańcy Rzeszowa mieli do swojej dyspozycji nowy deptak.

W przyszłym roku miasto zamierza zabrać się także za ul. Grunwaldzką. – Plan jest taki, aby wykonać w przyszłym roku jedynie 50-metrowy odcinek od ul. Kościuszki do ul. Matejki. Pozostałe 200 metrów chcemy zmodernizować w latach 2020-2021 – zapowiada Maciej Chłodnicki.

Ul. Grunwaldzka, podobnie jak 3 Maja i Kościuszki, ma zostać pokryta granitową kostką.
Urzędnicy zastanawiają się także nad tym, czy w deptak nie przekształcić ul. Jagiellońskiej, a dokładnie odcinka od ul. 3 Maja do ul. Zygmuntowskiej. Pomysł niegłupi, szczególnie, że kierowcy autobusów co jakiś czas są wyprowadzani przez GPS na ulicę 3 Maja, gdzie jest zakaz ruchu pojazdów. 

Poza tym, widok zapchanej samochodami ulicy Jagiellońskiej przez cały dzień też nie należy do najprzyjemniejszych, nie mówiąc już o tym, że ta ulica sprawia wrażenie – i nie tylko wrażenie – wiecznie nieposprzątanej.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

12 KOMENTARZE

 1. Przypomne że w ramach przebudowy – innowacji tej ulicy ; Mickiewicza wraz z tymi proponowanymi leżakami od razu zrobić innowacyjny – totalny remont tych najstarszych szaletów w Rzeszowie
  No bo nowoczesne sracze i to w centrum miasta blisko ratusza to podstawa to wizytówka miasta podobnie jak kwiatki/ bratkii / rabatki oraz podświetlone badyle
  ; nowoczesne sracze i to jeszcze tu jak dookoła bedą deptaki piesze to podstawa .
  Remont zacząć od tego ważnego przybytku i wystrój też w granicie aby wszystko sie ładnie konponowało z otoczeniem ; O !

 2. No zawsze jest wyjscie :
  Bo faktycznie co z dowozem wszystkich ” prepitetów” do tych wszystkich jednostek co prowadzą działalność – no o tym ani mru – mru ale jest wyjscie :
  Ratusz może sprowadzić kulisów / szerpów no i Ci dopiero zaczną pieszą dostawę bedzie to faktycznie innowacja w mieście innowacji ; O !

 3. Na ul jagielonskiej deptak nie pasuje, to jest dość zaniedbana ulica i nic na niej nie ma prócz biedronki, lepiej zrobić deptak na ul. Słowackiego od ratusza przez ul Matejki do placu farnego i na placu farnym, lub na alej Lubomirskich od banku do fontanny

 4. Nie chodzi mi że musze 5m parkować pojazd przed drzwiami, tylko trochę logiki można zrobić parking najazdowy żeby można było zatrzymać się na 15 min i wyładować towar. np obok trasy podziemnej chodnik szeroki a jest zakaz zatrzymywania a jeśli chodzi o plac farny to tam za zwyczaj nie ma gdzie wiechać większym samochodem i jest ciężko przejechać przez zaparkowane samochody.

 5. Ja jestem jak najbardziej za! ten fragment ulicy jest bardzo niechlujny i przyda mu się renowacja. Więcej granitu? Całe śródmieście powinno być w granicie! Nawet jeśli mowa o zwykłych chodnikach.

 6. Jestem rodzicem dwóch maluchów i przyłączam się do apelu o lodowisko i aqua park, bo gdy pogoda brzydka na zewnątrz szkoda dzieciaków w domu trzymać, a kolorowy świat i fantazja szybko się nudzą.

 7. A zaopatrzyć się w wózek ręczny i jechać! Są zdrowe nóżki i rączki, na Zachodzie ( i w Polsce – tej cywilizowanej na zachód od Wisły) jakoś dają radę. Jaśnie pan wszędzie musi 5m od drzwi tarasować przejście pieszym swoim blachosmrodem?!? WON Z CENTRUM!!

 8. ” Pomysł nie głupi, szczególnie, że kierowcy autobusów co jakiś czas są wyprowadzani przez GPS na ulicę 3 Maja, gdzie jest zakaz ruchu pojazdów. ”
  To napisał ktoś kto mówi o sobie dziennikarz?
  Faktycznie pomysł jest niegłupi, niegłupi, niegłupi, niegłupi, niegłupi!!!!

 9. Jaki pan taki kram. Możemy marzyć o lodowisku czy aquaparku przez kolejne 5 lat 🙁 Deptaki są bardziej potrzebne a nie wspomnę już o dostawach produktów do lokali gastronomicznych w rejonie ratusza za niedługo będą dostawcy zapierd.lać z podpromia bo wszędzie będzie deptak!

 10. Strasznie drogie te inwestycje ale czy sa one niezbedne na ten moment a gdzie lodowisko kryte dla mieszkancow co robic maja w zimie dzieci tez inne miasta w Polsce coraz otwieraja swoje lodowiska a Rzeszow z ratuszem mysli innymi kategoriami

Comments are closed.